Kedi ne ile beslenir ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

furkanodabasi

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokakta gördüğüm kediler için gidip dilim salam,su ve süt alıyorum ve besliyorum.
İnternette araştırdığım kadarı ile süt vermek zararlıymış.
Aklıma takıldı, ben anlık olarak en yakın marketten ne alıp bu hayvanları besleyebilirim ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Laktozlu süt kedilerde ishal yapıyor bu yüzden kesinlikle sütten uzak durmanızı öneriyorum. Devamlı olarak salam, sosis tarzı şeylerle beslerseniz ileride iç parazit gibi hastalıklarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Marketlerde genelde et reyonu oluyor özellikle şok, a101 ve bime devamlı olarak ciğeri taşlık, çorbalık tavuk geliyor. Çorbalık tavuk biraz sert olduğundan hepsini yiyemiyorlar ancak diğerlerini rahat rahat yerler. Eğer bulamam diyorsanız migroslarda satılan 100 gramlık felix yaş mamalardan alıp yanınızda gezdirebilirsiniz. Hem minik hem doyurucular.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Marketlerde satılan yaş mamalardan alabilirsiniz evet ama her markette olmuyor benim eşiminde ilk aklına salam sosis geliyor maalesef karınlarını doyurmak için o anlık alıyor nasılsa sürekli yemiyorlar diyor. Migrosta 1 liraya kuru mama da var bildiğim kadarıyla tam cep boy. Süt alırken yanında su da alırsanız biraz sütü sulandırırsanız yavru kedileri de doyurabilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Marketlerde satılan yaş mamalardan alabilirsiniz evet ama her markette olmuyor benim eşiminde ilk aklına salam sosis geliyor maalesef karınlarını doyurmak için o anlık alıyor nasılsa sürekli yemiyorlar diyor. Migrosta 1 liraya kuru mama da var bildiğim kadarıyla tam cep boy. Süt alırken yanında su da alırsanız biraz sütü sulandırırsanız yavru kedileri de doyurabilirsiniz.
Dostluk mamaları goody markasının maması ve onlara fayda edecek hiçbir şey yok içinde genellikle hiçbiri yemiyor. Süt sulandırılarak verildiğinde süt tüm değerlerini kaybediyor sadece tadı kalıyor geriye. Lütfen hiçbir şekilde süt vermeyin sindirim sistemlerine bile uygun değil. Kedi ancak sindirim sistemi onunla benzeyen (köpek gibi) hayvanların sütün içebilir.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Dostluk mamaları goody markasının maması ve onlara fayda edecek hiçbir şey yok içinde genellikle hiçbiri yemiyor. Süt sulandırılarak verildiğinde süt tüm değerlerini kaybediyor sadece tadı kalıyor geriye. Lütfen hiçbir şekilde süt vermeyin sindirim sistemlerine bile uygun değil. Kedi ancak sindirim sistemi onunla benzeyen (köpek gibi) hayvanların sütün içebilir.
Bildiğim kadarıyla keçi sütünü de içebiliyorlar ben hiç bir şey bulunamazsa yani mesela gece kapınızın önüne yavru bir kedi geldi ve dolabınızda bir şey yoksa sütü aynı oranda suyla karıştırıp verilmesinde sakınca görmüyorum yeter ki direkt vermesinler.

Misgene07

Hayvansever
Bence 15 kg lik mamalardan satın alın ve cantanizda her zaman yaninizda bir poşette 200 300 gr mama gezdirin. Hem daha ekonomik hem daha sağlıklı. Ben öyle yapiyorum genelde.

Misgene07

Hayvansever
Kesinlikle! Her canlının sutu kendi türü için faydalidir. Bu insanda da böyle diğer canlilarda da. İnek sütü insan bebeklere bile tavsiye edilmiyor sadece ekstra durumlarda bebeklere veriliyor. Genelde mayali urunler kefir falan tavsiye ediliyor. Faydası olduğundan değil yani. ki bunu arastirabilirsiniz,inek sutunun faydalı olduğunu dusunmemiz toplumsal bir alismisliktir. Inek sutunun sindirim üzerindeki olumsuz etkilerini araştırın derim. Şimdi hadi ordan diyenler olabilir ki bunu araştırın. İnek sütü sadece buzagi için faydalidir diğer canlılar için değil.

Ayşee

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuru mama en iyisi ben kuru mamayla besliyorum haftada bir sıvı mama ara sıra yumurta sarısı

Ayşee

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle! Her canlının sutu kendi türü için faydalidir. Bu insanda da böyle diğer canlilarda da. İnek sütü insan bebeklere bile tavsiye edilmiyor sadece ekstra durumlarda bebeklere veriliyor. Genelde mayali urunler kefir falan tavsiye ediliyor. Faydası olduğundan değil yani. ki bunu arastirabilirsiniz,inek sutunun faydalı olduğunu dusunmemiz toplumsal bir alismisliktir. Inek sutunun sindirim üzerindeki olumsuz etkilerini araştırın derim. Şimdi hadi ordan diyenler olabilir ki bunu araştırın. İnek sütü sadece buzagi için faydalidir diğer canlılar için değil.
Ben hemşireyim süt konusunda yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Çalıştığım bir çocuk doktoru da böyle söylerdi ve asla bebeklere zorunda kalmadan inek sütü verdirmezdi. Her canlı kendi yavrusu için zaten süt üretebiliyor başka bir canlının sütüne zorunda kalmadan başvurulmamalı. Kedi için en uygun süt kedi sütünden sonra keçi sütü imiş. Bunu da benimkilerin veterineri söyledi.