Kedi Mamasi tavsiye.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, yaklaşık 1 yıldır forum içinde çoğu konuda mesajları okuyorum. Özellikle mama konusunda ufuk acıcı mesajlar okudum ve son 1 yıldır mamalar ile ilgili ufak da olsa bir bilinç edindim.

Yaklasik 1.5 yıldır 2 kediyle yaşıyoruz ve 3 gün önce kedilerimizin bir tanesini kısırlaştirdik. Mama ile ilgili tüm mesajları okudum ve birkaç seçenek içinden çıkamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Fitmin Purity Tatilsiz
N&D tavuklu narlı az tahilli
N&D somonlu az tahilli
Instinct Somonlu

Daha önce proplan kitten kullandık iki kedimizde de herhangi bi kilo problemimiz yok oldukça haraketli ikisi de. Tavuklu mamanın sıkıntıları malum çok dile getirilmiş. Tahıl problem olabiliyor. Ancak 2 kedim de ciğer gibi sakatat ürünleri yemiyor çok denedik hatta 1 2 kere balık verdiğimizde bile severek yemedi. Onun için tavuklu haricindeki mamalarda sıkıntı yaşayabiliriz. Aklımdaki düşünceler bunlar yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden cok teşekkürler :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kilo sorununuz yoksa Fitmin alabilirsiniz. Fitmin her bakımından hepsinden daha kaliteli, içerisinde ne tuz ne de sağlıksız besinler barındırıyor. Eğer kilo probleminiz olursa da True Instınct'e geçmenizi öneririm. N&D içeriğinde tuz kullandığından önermiyorum.

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
O zaman bu iki mamanın dışına çıkmıyorum. Şimdilik fitmin sipariş edeyim o zaman. Inşallah severek yer. Altarnetif olarak önerebileceğiniz mamalar varsa sıkıntı olması durumunda onları deneyeyim ? 400-500 arası fiyat aralığı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bravery, Acana, Orijen tercih edebilirsiniz. Aralarında en iyisi Orijen'dir. :)

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Cook teşekkür ederim :)

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Tekrar merhaba. Fitmin 1.5 kg bulmakta çok sıkıntı çekiyorum. 10 kg da direk sipariş versem mi bilemedim. Proplan somonlu ve nd az tahilli ya mi geri dönsem acaba ? Fitmin içime çok sinmişti ama sever mi sevmez mi bilemedim. Sizce ne yapmalıyım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
n11'de var diye hatırlıyorum. Google'ın alışveriş bölümünden aratınca çıkıyor. :) Eğer bulamazsanız yukarıda yazdığım markalara yönelmenizi öneririm. N&D ve Pro Plan son seçeneğiniz olsun derim.

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Yukarıdaki mamalar fiyatlar 10kg üzerinden biraz pahalı. Iki kedim olunca sıkıntı olabilir. Patimde nin var ama son kullanma tarihi ile ilgili birkaç sitede şikayet var ben yazdım tarih vermedi ama sıkıntı yok dedi emin olamadım. Teşekkürler

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Instınct, Brit Care, Profine denemenizi öneririm. Bunlar daha uygun fiyatlı ve daha güvenilir mamalar. :)

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Ya ben artık fiyattan geçtim gözüm karardı alacağım da. Acana nin yorumlarında böbrek rahatsızlığına sebeb olması var ve tuz ile ilgili bir yorum gördüm aklım karışti. Orijen için de iri ırklar için tercih edilmesi gerekiyor gibi yorumlar var. Sanırım protein oranından dolayi çok fazla haraket etmezse sıkıntı olabilir öyle anladım ben. ND tuzdan dolayı zaten problem. Acana orijen ND zaten piyasanın en iyi 3 maması. Ama artı ve eksikleri var. Karar veremiyorum kafayı yedim artık. Paradan falan geçtim en iyisi neyse onu alacağım :) bu son mesajım bir final konuşması yapıp konuyu kilitleyebiliriz :unsure:

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Ya ben artık fiyattan geçtim gözüm karardı alacağım da. Acana nin yorumlarında böbrek rahatsızlığına sebeb olması var ve tuz ile ilgili bir yorum gördüm aklım karışti. Orijen için de iri ırklar için tercih edilmesi gerekiyor gibi yorumlar var. Sanırım protein oranından dolayi çok fazla haraket etmezse sıkıntı olabilir öyle anladım ben. ND tuzdan dolayı zaten problem. Acana orijen ND zaten piyasanın en iyi 3 maması. Ama artı ve eksikleri var. Karar veremiyorum kafayı yedim artık. Paradan falan geçtim en iyisi neyse onu alacağım :) bu son mesajım bir final konuşması yapıp konuyu kilitleyebiliriz :unsure:
Bu arada bravery mamaya da baktım. Içerik bilgisini ne göremedim ama onu da alabilirim yani

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana ve Orijen yüksek protein içeriği sebebiyle dikkatli kullanılması gereken mamalar, aynı zamanda Acana'nın içerik konusunda dürüst davranılmadığı düşünülüyor. Ama bildiğim kadarıyla Acana hiçbir ürününde tuz kullanmıyor. Hangi ürününde tuz kullandığını hatırlıyor musunuz?

Bu arada bravery mamaya da baktım. Içerik bilgisini ne göremedim ama onu da alabilirim yani
Bravery Tavuklu tahılsız kısırlaştırılmış kedi maması içeriğine buradan ulaşabilirsiniz. :)
1607943661247.png
1607943621150.png

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Iste bahsettiğim buydu bravery de et oranları yazmıyor. Aklım ondan dolayı karıştı. Orijen de protein oranından dolayi soru işareti. Her mamada bir soru ısareti var anlaşılan "eksilere rağmen" diyerek bir mama alacağız. Sonuç olarak siz olsanız hangisini alırdınız? Acana mi alayım bravery mi orijen mi ND mi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana ile başlayıp durumu gözlemlemenizi öneririm. Eğer kedinizde kilo artışı vs. olmazsa Acana-Orijenle yolunuza devam edebilirsiniz. İkisi de aynı firmadan çıktığı için içerik bakımından hemen hemen aynı kalitedeler, kediniz hangisini beğeniyorsa ona yönelebilirsiniz.
Ben hiçbir markanın çok iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası, burada da kullanıldığında sağlık problemine yol açmayacak olan markaları önermeye çalışıyorum. Bana göre en iyi beslenme şekli çiğ beslenmedir. :)

Ron

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet daha önce de okudum fikirlerinizi. Ilginiz için çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz. :)