Kedi maması önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar Merhaba

Forumda yeniyim. 50 günlük bir kedim var. Resmini paylaşıyorum. Mama olarak veteriner spektrum önerdi ancak kedim iştahla yiyor. Ama bence iştahla yemesi iyidir anlamı taşımayabilir. İlk geldiğinde Purina one verdim biraz daha az yedi ama belkide ev yeni old için hemen uyum sağlamadığından olabilir. Dikkatimi çeken şu, spektrumu seviyor ama sanki olmayan bir ağız kokusu oluşturdu gibi. Bu noktda kedi maması önerisinde bulunabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• IMG_20210406_214919.jpg
    IMG_20210406_214919.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 15

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kötü bir mama, hele ki 50 günlük bir bebeğin gelişimini engelleyecek kadar kötü bence. Gerçek et yok içinde, yavru bir kedi için bu cok önemli.

KG ya da 10 kg bütçenizi önerirsenz daha iyi bir yorum yaparım.

Bu arada cok kucuk oldugu için ek gıda vermeyi unutmayın sadece kuru mama ile beslemeyin.

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Arndiol selam.

Evet bende begenmedim sürekli yemesi iyi olduğu anlamı taşımıyor. Purina one sert olduğu için yemiyor pek.

Bugün Advance kitten aldım bence beğendi purina one gibi aşırı sert değil ve daha iyi.

Bütçe noktasında uçuk olmadığı müddetçe öneride bulunanilirsin.

Ek gıda olarak tam kastettiğin şey nedir ? Yaş mama vb mi ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Advance kitten fiyat aralığında fitmin kitten var, ben 2 kedimi bu mama ile besliyorum. 400-450 tl arası 10 kilosu bulunabiliyor internette.
Advance kötü mama değil ama o fiyata baska bir seçenek tahilsiz ya da tahilli n&d ürünleri alabilirsiniz, gerçek et oranları daha yüksek. Içerik değiştirme mevzusu olduğu için n&d den numune talep edip hangisini sevdiğini keşfedebilirsiniz
Ama fitmin.su an o fiyata en iyi seçenek.

Ek gıda olarak haftada 1 yaş mama, haftada 1 yoğurt, haftada 2 malt iyi olur.

Eğer veteriner uygun görürse multivitamin vs de verilebilir çünkü sütten ayrıldı sanırım.

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bilgiler için teşekkür ederim. N&D deneyecegım severse onlada devam edebılırım.

Yaş mama ve vitamin veriyorum yogurt hiç denemedim ama deneyecegım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Brit Care, Instınct, TOW, Profine, Acana tavsiye edebilirim. Bulabilirseniz hiç düşünmeden Fitmin almanızı öneririm ancak bulamazsanız bu markalara da bakabilirsiniz. Bütçe aralığınıza göre farklı mama tavsiyelerinde de bulunabiliriz. :)

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Arndion, Gülce teşekkür ederim bilgiler için bugün N&D numune olarak aldım. Onu deneyeceğim sonuçları yazacağım.