Kedi Maması Öneri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, kedilerimi kısırlaştıracağım için, kısır kedi maması arayışı içerisindeyim. Öğrenci olduğum için bütçe açısından beni zorlamayacak, önerebileceğiniz uygun kısır kedi maması markaları var mı?

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, kedilerimi kısırlaştıracağım için, kısır kedi maması arayışı içerisindeyim. Öğrenci olduğum için bütçe açısından beni zorlamayacak, önerebileceğiniz uygun kısır kedi maması markaları var mı?
Pro Performance, kısır olmayanlar için olanını kullanıyorum. Proplan kullanırken tüy dökülme sorunumuz vardı. Değiştirince geçti. Gayet memnun şekilde yiyor. Ayda yarım kilo da aldırıyor (henüz 7 aylık). Memnunum. Kısır olanlar için de iyidir diye düşünüyorum. Burada kilosu 30 lira.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pro Performance, kısır olmayanlar için olanını kullanıyorum. Proplan kullanırken tüy dökülme sorunumuz vardı. Değiştirince geçti. Gayet memnun şekilde yiyor. Ayda yarım kilo da aldırıyor (henüz 7 aylık). Memnunum. Kısır olanlar için de iyidir diye düşünüyorum. Burada kilosu 30 lira.
Pro Performance pek tavsiye etmem, içeriği kesinlikle çok kötü ileride sorun yaşayabilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şu anda hangi mamayı kullanıyorsunuz? Eğer şu anki mamanızdan memnunsanız hiç mama arayışına girmeden kısırlaştırılmış kediler için olanını alabilirsiniz. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bütçeniz nedir ona göre yardımcı olabiliriz
10kg ve üstü her zaman daha ekonomik oluyor aklınızda olsun

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu anda hangi mamayı kullanıyorsunuz? Eğer şu anki mamanızdan memnunsanız hiç mama arayışına girmeden kısırlaştırılmış kediler için olanını alabilirsiniz. :)
Su an reflex kitten kullanıyordum ama daha kaliteli bi mamaya geçmeyi düşünüyorum. Reflex de içerik acisindan pek masum değilmiş
Bütçeniz nedir ona göre yardımcı olabiliriz
10kg ve üstü her zaman daha ekonomik oluyor aklınızda olsun
Yani 1 kilosu 35i gecmeyecek şekilde bir butcem var..

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Reflex yerine Mystic ya da golosi olabilir bütçeye uygun ve daha iyiler

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Proplan'ı kesinlikle tavsiye etmem. Fiyat performans bakımından oldukça kötü bir mama, çoğu kedide fazlasıyla tüy dökümüne sebep oluyor. Golosi, Mystic fiyat bakımından oldukça iyi mamalar. :)

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
aa gerçekten mi , o zaman almıyorum. medya ne kadar yanıltıcı herkes çok övüyordu uyarı içİn çok teşekkürler :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Maalesef internette çok fazla yanlış bilgi mevcut, yorumlara değil içeriğe bakmak gerekiyor. :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim veterinerim şuanlık eski mamasına devam edin çünkü ameliyat sonrası iştahsız olabiliyorlar en azından sevdiği mamayı yesin iyileştikten sonra değiştirirsiniz demişti.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim veterinerim şuanlık eski mamasına devam edin çünkü ameliyat sonrası iştahsız olabiliyorlar en azından sevdiği mamayı yesin iyileştikten sonra değiştirirsiniz demişti.

aslında gayet mantıklı. ameliyat eğer 3-4 hafta sonra ise 1 hafta yavaş yavaş değişiklik yapıp 3 hafta yeni mamaya iyice alıstırabilirsiniz.
ama yakın tarihli ise veterinerizin dediği son derece dogru bence.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de öyle yapıyorum zaten de sadece marka araştırması yapıyorum yaşadığım yere mamalarin gelmesi biraz geç sürüyor o sebeple :) teşekkürler

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
aslında gayet mantıklı. ameliyat eğer 3-4 hafta sonra ise 1 hafta yavaş yavaş değişiklik yapıp 3 hafta yeni mamaya iyice alıstırabilirsiniz.
ama yakın tarihli ise veterinerizin dediği son derece dogru bence.
Evet ben öyle yaptım iyi ki yapmışım hiç iştahsızlık vs. gibi şeyler yaşamadım. Şuan iyileşti sayılır kullandığım mamanın kısırlaştırılmış'ını alıcam.