Kedi maması hakkında bilgi almak istiyorum.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Jrank

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 10 aylık Scottish Fold Blue Point Cinsi kedi bugün veterinere gittim hem parazitlerini yaptırmak için hem de tüy dökmesi hakkında bilgi almak için kedim fazla kilolu olduğundan dolayı yetişkin maması verebilirsin dedi ben Felicia Kitten marka tavuklu mama kullanıyordum bana önerdikleri mama Royal Canin British Shorthair Özel Irk Yetişkin Kedi Maması Ben de biraz araştırdım mamaları şuan aklımda olan mamalar şunlar. (Bu arada kedim kısırlaştırılmamıştır. ) Hangisine yönelmemi önerirsiniz ? Veya önerebileceğiniz mamaları da bekliyorum. Bir de oran olarak günde ne kadar aralıklarla ne kadar mama vermeliyim 10 aylık bir kediye.

Royal CANİN
British Shorthair Özel Irk Yetişkin Kedi Maması

Pro Plan
Derma Plus Somonlu Yetişkin Kedi Maması

ND
Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yaban Mersinli Yetişkin Kedi Maması

ND
Düşük Tahıllı Morina Balıklı Portakallı Yetişkin Kedi Maması

Advance
Somon Balıklı Yetişkin Kedi Maması

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Royal Canin ve Advance kesinlikle yeterli mamalar değil. O fiyatlara çok daha kaliteli mamalar alabilirsiniz. Proplan et oranına kıyasla çok fazla tahıl kullandığından dolayı Proplan da önermek istemiyorum. Bazı kedilerde alerji yapabiliyor, tüy dökümünü arttırabiliyor. N&D marka mamaların içerisinde ise tuz var. Onların yerine Fitmin önerebilirim. :) Farklı marka önerisi isterseniz birkaç marka daha yazabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şu anda kediniz ideal kilosunun ne kadar üstünde?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kilosunu toparlayan kadar diyet mama kullanabilirsiniz. Birkaç ay düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve düşük kalorili kuru mama ile ideal kilosuna dönebilir. Özellikle yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorsanız mutlaka diyetine ve egzersizlerine dikkat edin. Kısırlaşınca çok daha hızlı kilo alıyorlar.

Jrank

Hayvansever
Kedi Dostu
Söylediklerinizi dikkate alıcam diyetten sonra hangi mamayı önerirsiniz peki ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu konuda deneme-yanılma yöntemini uygulamanız daha uygun olur. Hangi mamada kilo alıyor, hangi mama kilosunu dengeliyor onu deneyerek görmek gerekiyor. İlk olarak Fitmin denemenizi önerebilirim. Fitmin kilo aldıran bir mama değil, kedinizin de sevebileceğini düşünüyorum.. Eğer Fitmin'de geri kilo artışı olursa farklı markalara da bakabiliriz.

Jrank

Hayvansever
Kedi Dostu
Anlıyorum o zaman deneye deneye bulacağım teşekkürler bilgiler için

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Diyet mama olarak evde yaşayan kediler için tasarlanan indoor mamaları tercih edebilirsiniz. Diyet mamalara kıyasla biraz daha lezzetli oluyorlar.

KediciğinBabası

Hayvansever
Kedi Dostu
30 yıldır kedi bakıyorum 3 tane yavrumu zaman içinde kaybettim. British Shortier 2 kedim var. Geç de olsa Size şunu söyleyebilirim markette satılan her türlü mamadan uzak durun. ND ,acaba, canin , felix, vs.vs sağlıklı çocuklar istiyorsanız. Dünyanın en iyi 3 maması Vrbac , Bozita tavsiyem olur ben 15 yıldır vrbac kullanıyorum. Sadece veteriner den alabilirsiniz.