Kedi Mama Önerisi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

hydro

Hayvansever
Kedi Dostu
8 aylık bir sarman kedim var. N&D tahılsız balıklı mamasından kullanıyordum ama tanecikleri büyüdüğünden beri (sanırım içeriğinde değişiklik var eskisi kadar yağlı değil?) pek iştahla yemiyor, tüyleri matlaştı. Kısırlaştırılmış bıldırcınlı tahılsız olanını da almıştım fakat veteriner hekimimiz kilosunun olmadığını ve yeterince hareketli olduğu için kısır mamaya gerek olmadığını söyledi fakat çok emin olamadım. Acana kullanmak istiyorum fakat kısır mamasını mı seçmeliyim tavuklu olduğu için yer mi emin değilim ya da normal balıklı mamaları bir sorun olur mu? yada acana dışında önerebileceğiniz yüksek kalite bir mama varsa önerebilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin veya Brit Care kullanmanızı tavsiye ederim. Acana kısır kediler için biraz fazla protein oranına sahip, bir sorun çıkmaması için daha düşük protein oranlı mamalar tercih etmenizi öneririm.

hydro

Hayvansever
Kedi Dostu
Fitmin veya Brit Care kullanmanızı tavsiye ederim. Acana kısır kediler için biraz fazla protein oranına sahip, bir sorun çıkmaması için daha düşük protein oranlı mamalar tercih etmenizi öneririm.
Fitminin küçük bir paketini bulamadım 7 kg almak istemiyorum beğenmezse diye, brit carein balıklı bir çeşidini bulamadım ama ördeklisini deneyebilirim severse. Bir de true instinct önermişler başka başlıklarda içeriği hakkında tam bir bilgi bulamadım bir fikriniz var mı?

@hydro, dişi ve hareketliydi acana balikli tavsiye edebilirim.
Dişi ve hareketli ama böbrek sorunu vs olur mu ilerde diye endişelendim biraz. Uygun balıklı bir mama bulamazsam acana alacağım sanırım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
True Instınct de güzel bir markadır onu da tavsiye edebilirim. Neredeyse bütün kedilerin sorunsuz bir şekilde yediğini söyleyebilirim. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D ile ilgili probleminiz için bu konuda göz atabilirsiniz

N&D İçerik Değişikliği

Normalde fitmin önerirdim ancak kısır maması pıyasada bulunmuyor, brit care iyi bir secenek bence.

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle forumda yeniyim. Bugün itibari ile 40 gýnlük bir oğlum oldu. Normalde kuru mamaya başlamış. Arkadaşlar 40 günlük bu oğluşa hangi mama uygun olacaktır? Şuan yeni bir eve geldiği için çok şaşkın ve mahmur korkmaması için ortamı ona bıraktım ancak sürekli severek ona zarar vermeyecek birisi olduğumu hissettirmeye çalışıyorum. Mama konusunda yardıma iht var.

IMG_20210403_002912.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20210311-WA0002.jpg
    IMG-20210311-WA0002.jpg
    142.7 KB · Görüntüleme: 12
Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Adenerdinc, yeni başlık açarak sorunuzu orda sorarsanız daha çok yardımcı olunabilir.
Bütçeniz ne kadar onu da belirtirseniz yeni başlıkta ona göre mama önerelim.