Kedi kuru mama seçimi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim sürekli stoklarda tükendi diye yazı çıktı karşıma. Bu ara gittigidiyordaki satıcısı egeakvaryum'muş. Egeakvaryumun sitesine girdim orada mama 20tl daha uygun :) sipariş edip denemek istiyorum
Rica ederim umarım beğenir kedileriniz 😸

Almila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba güncellemek istedim. Az önce Fitmin Purity kısırlaştırılmış kediler için tavuklu olanı elime geçti. Hemen açtım ve ayrı bir kaba koydum. Şu an kullandığım da Fitmin Hindiliden (pek sevmediler) vee sonuç tavuklunun da yüzüne bakmadılar :( şu an elimde yaklaşık 8kg hindili ve 1.5kg tavuklu fitmin var.. napcam ben bu kadar mamayı bilmiyorum 😔

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Anladıgım kadarıyla acana hariç hiçbir mamayı sevmemişler.

Bu kadar mama deneyip hiçbirisini sevmemeleri cidden garip. tavuklu olanlar genelde alerjik durumlar hariç sevmeyen kedi nadir oluyor. ikisinin de böyle mama ayırt etmesi cidden garip.

Karınları toktur vs. , 1-2 gün bekleyin. acıktıkları için yiyeceklerdir, belki birden mama değişikliklerine maruz kaldıkları için naz yapıyorlardır.

Valla 10 kg mamanız var elinizde, sokak kedileri bu ay kaliteli beslenecek herhalde :D

Elinizde yaş mama var ise karıştırıp verin, açıkçası ayıklayıp mı yiyecek yoksa hepsini yiyecek mi merak ettim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba güncellemek istedim. Az önce Fitmin Purity kısırlaştırılmış kediler için tavuklu olanı elime geçti. Hemen açtım ve ayrı bir kaba koydum. Şu an kullandığım da Fitmin Hindiliden (pek sevmediler) vee sonuç tavuklunun da yüzüne bakmadılar :( şu an elimde yaklaşık 8kg hindili ve 1.5kg tavuklu fitmin var.. napcam ben bu kadar mamayı bilmiyorum 😔

Bunun için bir kategori oluşturacağım, elinizde bulunan mama, oyuncak, kedi/köpek evi vb. eşyaları satabileceğiniz yer oluşturacağım.

Almila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Anladıgım kadarıyla acana hariç hiçbir mamayı sevmemişler.

Bu kadar mama deneyip hiçbirisini sevmemeleri cidden garip. tavuklu olanlar genelde alerjik durumlar hariç sevmeyen kedi nadir oluyor. ikisinin de böyle mama ayırt etmesi cidden garip.

Karınları toktur vs. , 1-2 gün bekleyin. acıktıkları için yiyeceklerdir, belki birden mama değişikliklerine maruz kaldıkları için naz yapıyorlardır.

Valla 10 kg mamanız var elinizde, sokak kedileri bu ay kaliteli beslenecek herhalde :D

Elinizde yaş mama var ise karıştırıp verin, açıkçası ayıklayıp mı yiyecek yoksa hepsini yiyecek mi merak ettim.
Yok n&d mamayı baya sevdiler fakat birinde ishal yaptı mecbur bıraktım. Unique mamayı çok sevdiler fakat içerik olarak ben sevemedim. Birde Applaws'ın 2 çeşidini severek yediler.
Elimde 2 farklı mamanın paketi daha var, umarım birinden birini severler çünkü mama konusu beni yordu artık

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Almila35, orijen de deneyebilirsiniz. Sadanlardan numune isteyin bakın bir. Unique nin icerigini bilmediğim için yorum yapamıyorum maalesef.

Şimdi baktım da işlenmiş protein falan var içinde. Ne olduğu belirsiz bence içeriğini net olarak paylasmayan firmadan mama almayın.
Her mama her hayvana iyi gelmiyor maalesef yaşadığınız üzere.

Almila35

Hayvansever
Kedi Dostu
@Almila35, orijen de deneyebilirsiniz. Sadanlardan numune isteyin bakın bir. Unique nin icerigini bilmediğim için yorum yapamıyorum maalesef.

Şimdi baktım da işlenmiş protein falan var içinde. Ne olduğu belirsiz bence içeriğini net olarak paylasmayan firmadan mama almayın.
Her mama her hayvana iyi gelmiyor maalesef yaşadığınız üzere.
Unique mamayı sevdiler ama ben sevemedim :) almam tekrar, elimdeki paket bitti zaten. Bakalım neye karar verecez.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Applaws da fena bir marka değil, sevdilerse o markadan da devam edebilirsiniz. :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Unique mamayı sevdiler ama ben sevemedim :) almam tekrar, elimdeki paket bitti zaten. Bakalım neye karar verecez.
Biraz daha sabırlı olun yiyeceklerdir mama değişikliğinde yememeleri normal N&D aldığımda bi koklayıp bırakmıştı 1 gün sonra baktığımda mama kabı bomboştu.

Almila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Applaws da fena bir marka değil, sevdilerse o markadan da devam edebilirsiniz. :)
Tek tedarikçisi var ve kedilerim en çok beğendiği iki çeşitten kalmadı (mayısa kadar da gelmeyecekmiş)
Biraz daha sabırlı olun yiyeceklerdir mama değişikliğinde yememeleri normal N&D aldığımda bi koklayıp bırakmıştı 1 gün sonra baktığımda mama kabı bomboştu.
Fitmin hindilisini yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ve günde tek sefer sabahları 1 kap dolduruyorum, gün içerisinde başka şeyler yemek için gayret ediyorlar, yeter ki mamadan yemesinler. Eski mamalarından (unique) başka kaba dökünce onu aniden bitiriyorlar fakat fitmin'i sabaha kadar zor bitiriyorlar (o da aç kalmamak için yiyorlar) sabah tekrar fitmin'den dökünce heyecanla geliyorlar ama O mama olduğunu anlayınca hayal kırıklığı yaşıyorlar ve yemiyorlar...

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yemedikleri için alternatif sunarsanız ona alışmak yerine diğer seçeneği beklerler bilginiz olsun:)
Karıştırıp alıştırma işine girmeyip direk vermişsiniz bu da eksi bir durum.
Kediler konu yemek olduğunda hepimizden zeki oluyorlar

Almila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Yemedikleri için alternatif sunarsanız ona alışmak yerine diğer seçeneği beklerler bilginiz olsun:)
Karıştırıp alıştırma işine girmeyip direk vermişsiniz bu da eksi bir durum.
Kediler konu yemek olduğunda hepimizden zeki oluyorlar
3 hafta önce fitmin'e geçtim fakat diğer mamayla karıştırıp verdim. Yani önce eskiden fazla koydum, sonra yarı yarıya en son iptal ettim, fakat eski mamadan azcık kalınca onu da bir kaç gün ayrı kapta sundum. Karıştırıp verseydim daha mantıklı olurdu sanırım😊 neyse önümüzdeki günlerde göreceğiz ama mamaya karşı iştahlı olmadıkları kesin. Ya brit care markayı deneyip, beğenirlerse ona geçerim, ya da bütçeyi zorlayıp acanaya devam edecem tekrar..