Kedi Kumunun Eve Dağılması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 Kedi olunca bu durum biraz sinir bozuyor
Kedilerimden birisi zaten kakasini iyi temizleyemiyor bir de her yer kum içinde olunca biraz rahatsız edici oluyor.

2 adet kapalı tuvaleti önleri duvara dönük ve kedi paspasli sekilde yerleştirdim , böylece kum kabından yavaş çıkması gerekiyor çünkü duvar var karşısında fakat yine de çıkıp yandan kaçıp heryeri kum yapiyorlar

Biraz araştırınca birisinin o kisma sahte çim hali serdiğini okudum, böylece çıkınca çimler parmak aralarındaki kumu temizliyormuş.

Siz nasıl çözüm buldunuz daha doğrusu çözüm bulabildiniz mi?

Özlem

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle merhaba, zor bir durum gerçekten. Bizdede aynıydı kanepe üzerinde bile kum görüyordum. Tuvaletinin önüne balpeteği şeklinde delikli paspas koydum. Şu an hiç bir yerde kum görmüyorum. Tuvaletten çıktığında parmak araları paspasın içine girdiğinden temizleniyor. Sizin kullandığınız paspas nasıl birşey bilmiyorum ama bize çözüm oldu.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merheba
Aynı paspas var, ancak yavru olduklarından çok hızlılar, çıkar çıkmaz firliyorlar ;(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Paspası kapı girişine veya kum kabından biraz daha ileriye koysan nasıl olur? Patilerini daha uzun süre temas ettirdikleri bir nokta vardır mutlaka. Çok hızlı davranıyorlarsa yapay çim de pek işe yaramayabilir. Bir de bazı yapay çimlere tırnakları takılıyor, geniş gözenekli bir çim olmaması lazım. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
tam olarak düzenek bu sekilde. kumdan cıkan kedi oradan ayrılmak için sola gitmek zorunda. soldan giderken de paspasın üstünden geciyor.
ancak yeterli olmuyor.

20210112_150655.jpg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Paspası es geçiyor olmaları çok ilginç gerçekten. :D Yapay çim de denenebilir, şu anlık başka bir alternatif gelmedi aklıma.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
valla öyle kosuyorlar ki ya sadece ön ya da arka patilerini değdiriyorlar ya da hızlı oldukları için kumların düşmesine vakit bulmuyorlar.

resmen eve ninja warrior sistemi kurdum, yok oraya işemesin yok oraya kum gelmesin yok oraya girmsin derken kediler karakuşak kungfu ustası oldular :D

çim denicem artık, buradan paylaşırım sonucları

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Çözüm bulursan ben de yaparım. Tek olmasına rağmen yatağın içinden bile çıkıyor 😂