Kedi kumu ve kuru mama tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Güntan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba bir hafta içerisinde kedim evimize gelicek, 2 aylık british cinsi. İnternette çok araştırdım kum karşılaştırma videoları izledim sonuç olarak şuan ön hazırlık olarak ever clean aldım ama gerçekten çok pahalı 10lt kum 150tl civarında ama buna devam derseniz devam edeceğim. Öncelik olarak sizden ricam gündelik temizlik yapılarak koku yapmayacak kediye zarar vermeyecek tam topaklaşan dagılmayan kum tavsiyesi istiyorum. Kum konusunda çok kararsız kaldım kapalı tuvalet kullanacagım. Hangi boy tuvalet almalıyım.
Ayrıca yavru kedi maması olarak proplan önerildi kuru mamalar ne kadar iyi olsada haricen neler verebilirim evde gündelik pişmiş yiyecekler.
Herkese teşekkür ederim..

Çözüm
Mama olarak kesinlikle Proplan tavsiye etmem, o fiyata çok daha iyi mamalar kullanabilirsiniz. Acana, Fitmin, Brit Care sırasıyla tavsiye edebileceğim markalardandır. :)
Mamanın yanında Schesir veya Gimcat yaş mama, yağsız ve tuzsuz et, balık, sakatat, peynir, laktozsuz kefir gibi gıdalar da verebilirsiniz.
Bağırsakta tüy birikmesini engellemek için malt vermenizi de tavsiye ederim. Kan değerlerinde bir sorun yoksa vitamin takviyesi yapmanızı pek tavsiye etmiyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama olarak kesinlikle Proplan tavsiye etmem, o fiyata çok daha iyi mamalar kullanabilirsiniz. Acana, Fitmin, Brit Care sırasıyla tavsiye edebileceğim markalardandır. :)
Mamanın yanında Schesir veya Gimcat yaş mama, yağsız ve tuzsuz et, balık, sakatat, peynir, laktozsuz kefir gibi gıdalar da verebilirsiniz.
Bağırsakta tüy birikmesini engellemek için malt vermenizi de tavsiye ederim. Kan değerlerinde bir sorun yoksa vitamin takviyesi yapmanızı pek tavsiye etmiyorum.

Çözüm

Güntan

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Dediklerinizi uygulayacagım araştırmaya devam ediyorum.
En büyük sorunlardan biri kum halen net bir bilgiye ulaşamadım ne yazıkk i.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güntan, ever clean iyi olsa da aşırı pahalı. Ben reflex aldım fena değil kum olarak. Mırmır da güzelmiş. Sanicat oksijen gecirgenli olan da güzel.

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Kum olarak sanicat,reflex,mırmır,proline,lindocat,akkum güzel diye duymuştum.Mamayı da toptan alıp kavanozlara doldurabilirsiniz daha uyguna gelir.Mama markası olarak fitmin,brit care,profine,mattisse ve nd önerebilirim.Bunlar orta kalitede mamalar.Üst kalitede mama vermek istiyorsanız orijen ve acana verebilirsiniz pahalı gelmezse

Güntan

Hayvansever
Kedi Dostu
Kum olarak sanicat,reflex,mırmır,proline,lindocat,akkum güzel diye duymuştum.Mamayı da toptan alıp kavanozlara doldurabilirsiniz daha uyguna gelir.Mama markası olarak fitmin,brit care,profine,mattisse ve nd önerebilirim.Bunlar orta kalitede mamalar.Üst kalitede mama vermek istiyorsanız orijen ve acana verebilirsiniz pahalı gelmezse
Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacagım çok sağolun

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güntan, reflexin kırmızı ve mavisini kullandım. Şimdi turkuaz olanını aldım onu deneyeceğim akşam.
Mama olarak butceniz uygunsa acana ve Orijen tavsiye ederim. Biraz daha uygun alırım derseniz brit tavsiye edebilirim.
Ben şahsen büyük paket almaya karşıyım. Cam kavanoza koymama rağmen kızım yemedi ve mama alerji yaptı. Kilosu için 20 30 lira daha az verip, sağlığına zarar geleceğine varsın cebim yansın biraz :) ama tabi kanaat sizin.

Güntan

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güntan, reflexin kırmızı ve mavisini kullandım. Şimdi turkuaz olanını aldım onu deneyeceğim akşam.
Mama olarak butceniz uygunsa acana ve Orijen tavsiye ederim. Biraz daha uygun alırım derseniz brit tavsiye edebilirim.
Ben şahsen büyük paket almaya karşıyım. Cam kavanoza koymama rağmen kızım yemedi ve mama alerji yaptı. Kilosu için 20 30 lira daha az verip, sağlığına zarar geleceğine varsın cebim yansın biraz :) ama tabi kanaat sizin.
Cevap için teşekkürler. Tecrübenizi benimle paylaşorsanız kum hakkında çok sevinirim ever clean a verdiğim paraya açıdım inanın.
Mama konusunda şuan proplan aldım 1 kilo geleceği güne hazırlık yapmak zorunda olduğum için. İnternet üzerinden dediğiniz mamalara bakıp düzgün bir yerden alacağım yada bulumduğum yerde bulabilirsem oralardan temin edeceğim. Sizin tecrübelerinizden faydalanacagım.Dediğiniz gibi tükettikçe alma taraftarıyım bende. Çok teşekkür ederim tekrardan

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güntan, rica ederim. Evet cleani ben de geçen sene denemek için almıştim netten. Ama kargolar sağolsun patlak getirdi. Yarışı dökülmüş kumun. 70lira vermiştim bir de. Akşam değiştim henuz girmedi bakalım. Bir de aklınızda bulunsun kumu mümkün mertebe bulunduğunuz yerden alin. Kargolar sağolsun patlatıyor, defalarca başıma geldi.

Güntan

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güntan, rica ederim. Evet cleani ben de geçen sene denemek için almıştim netten. Ama kargolar sağolsun patlak getirdi. Yarışı dökülmüş kumun. 70lira vermiştim bir de. Akşam değiştim henuz girmedi bakalım. Bir de aklınızda bulunsun kumu mümkün mertebe bulunduğunuz yerden alin. Kargolar sağolsun patlatıyor, defalarca başıma geldi.
Haklısınız araştırırken çok denk geldim böyle sorunlara sürekli patlak gelme vs sorunlar yaşayanlar varmış. Bulunduğum bölgede sizin önerdiğiniz kumlardan bulmaya çalışıcam teşekkürler.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kullandığım pet mağazası gerçekten kargolamayı vs. çok iyi yapıyor yaşamadım inşallah yaşamam da.