Kedi Kısırlaştırması Hakkında Düşünceleriniz (Anket)

Kediler Kısırlaştırılmalı Mı?

• Evet, Kısırlaştırılmalı

Oy: 7 100.0%
  • Hayır, Kısırlaştırılmamalı

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi kısırlaştırmalarını birçok hayvan sever desteklerken birçok kişi bu duruma karşı çıkıyor. Sizlerin düşüncelerinizi merak ediyorum bu konu hakkında kedilerinizi kısırlaştırmak ister misiniz? Yoksa, hayır kesinlikle böyle bir şey yapmam mı dersiniz?

Ben size kendi düşüncelerimi belirteyim, açıkçası ben kısırlaştırılması taraftarıyım. Sokaklarda donmak üzere ve aç çok fazla kedi var ve kimse sahiplenmiyor, herkes cins kedi meraklısı çıkıyor :( ayrıca kısırlaştırıldığı vakit kedilerin daha sağlıklı, sakin ve mutlu oldukları ortaya çıkıyor.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Hem ankete katılıp hem yorumlarsanız seve seve okurum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer sokaklarda hayvan beslemiyor olsaydım ve böyle bir platform kurmadan sadece dışarıdan bakıldığında insanların hayvansever birisi dedikleri kişi olsaydım, belki "hayır, kısırlaştırılmamalı" derdim.

Ama sokaklarda o kadar kediye bakıyorum ki, çok zor durumda kalıyorlar maalesef. Yavrunun birisi gelmesin köşe bucak onu arıyorsun, aslında sadece yavru kedi içinde değil bu durum... kedilerimizden birisi gelmesin aramadığımız yer kalmıyor, çiftleşme dönemlerinde normal bir durum ama yemek saatlerinde alışık olmadığımızdan dolayı arıyoruz.

Sokaklarda çok fazla yavru kedi var, insanlar hâlen gidiyorlar kedilere para veriyorlar. Sokaktan sahiplendiği kedi ile muhteşem güzellikte kedilere sahip olmaları gerekirken, o canlara para verip tekrar sıkılıp barınak veya sokağa bırakıyorlar! :(