Kedi Kısırlaştırma İşlemi Hakkında Detaylar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

destanhbf

Hayvansever
lütfen tartışmayalım derim, biraz daha sakin olalım ve daha pozitif yaklaşalım birbirimize karşı. bizler bu canlar için birlikteyiz, elbette fikir ayrılıkları da olacaktır ama birbirimize olan saygımız hiç bir zaman eksilmesin. lütfen sevgi ile kalalım mutlu kalalım
tartışmıyoruz gizem hanım. arkadaşa yanlış olan bir durumu izah ediyorum. bende hayvanların doğasına müdahele edilmesini sevmiyorum lakin. sokaklarda onca bakıma ihtiyacı olan tür varken. yer yuva sahibi olanların en azından sıkıntı çekmemesi adına kısırlaştırma yapılması daha sağlıklı bir hayat geçirmesi adına arkadaşa bildiklerimizden bahsettim.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
konuyu istediğin noktada kapat. lakin şunu unutma konuya olan bakış açın ve verdiğin örnek çok saçma oldu. insanlar kendilerine bakabilecek güce paraya enerjiye yada en kötü iradeye sahipler. ama canlıların böyle bir lüksü yok. verilen yemek olursa veya bulabilirlerse karın doyuruyorlar bulamazlarsa ki zaten sokakda ki canların da bir çoğu bulamıyor. zayıflıktan hastalıktan ölüp gidiyorlar. gelelim kısırlaştırma konusuna önce biraz araştır sonra veterinerine danış. bu işlemin hayvanın ömrünü uzattığını daha sağlıklı bi hayat sürdüğünü öğren sonra gel benimle tekrardan diyalog kur. haa unutmadan şunu da dile getireyim barınaklara sahip çıkmadığımı felan sanma ben bulunduğum bölgede derneklere olsun hayvan barınağına olsun sürekli gidip geliyorum. ve sokak beslemesine çıkıyoruz. araç kullanmıyorum. ve sizin tahmin edemeyeceğinizden daha çok hayvana yardım eli uzattık ve uzatmaya da devam ediyoruz. ve 10 yaşında bir can sahiplenmiş olmanız kısırlaştırmama niyetinizi iyi göstermez. yazdığın yazıyı bir kere daha gözden geçirmenizi ve kendinizi sorgulamanızı istiyorum. hayırlı geceler.

Israrla senin düşüncene saygı duyduğumu söylüyorum. Fakat sen de inatla, senin gibi düşünmeyen insanları art niyetli ilan ediyorsun. "satarsın diyorum çünkü ben kısırlaştırmaya olumlu bakmayan insanların içerisindeki en büyük düşüncenin üretim yapıp satmak olduğunu düşünüyorum. kimse de bana bunun aksini iddia edemez. kabul ettiremez." Benim hayvanlar üzerinden bir kârım yok birader, anladın mı? Ben üretim de yapmadım, yapmıyorum. Bunu bir sen anlamadın. Okuyan herkes bir tarafıyla güldü yazdıklarına, az akıllı düşün. Ama yok, ben anladım. @Tevfik abiye saygım sonsuz. Fakat sen burada olduğun sürede ben yokum. Hadi eyvallah.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle her iki tarafından yorumunu okudum, aldığım karar karşısında ise her iki tarafında saygı duymasını rica ediyorum.

Amacımız bizim burada nedir? Sakin bir şekilde okumanızı istiyorum bu yazımı da. Amacımız sokaktaki hayvanlara, barınaktaki hayvanlara, yardıma muhtaç olabilecek tüm hayvanlara elimizden geldiği gibi destek olmak değil mi? Birbirimizi sevmeyebiliriz, birbirimizle düşüncelerimiz ve fikirlerimiz aynı olmayabilir. Fakat birbirimize saygı duymalıyız bunu açık ve net bir şekilde sitenin kuralları kısmında da belirttim.

@Furkan yaklaşık 13 yıldır tanırım, tanıdıktan 3 yıl sonra kapılarına bir köpek geldiğini ve besleyeceklerini dile getirdi. Köpeği o dönemlerde msn'den göndermişti, köpek sokak köpeği idi. Ne kadar mutlu olmuştum o dönemlerde bir sokak köpeğine kapı açıp, yuva sağlıyor diye. 10 yıldırda birlikte yaşıyorlar, umut ediyorum ki çok daha fazla birlikte olurlar. Her hafta barınaklara gider (yıllardır) temizliğini, yemeğini ve tüm ilgisini oradaki hayvanlara gösterir. @Furkan ile konuştuğum vakit direkt olarak barınaktaki hayvanları kurtarmanın yollarını anlatıp, bu yolda nasıl ilerlememiz gerektiğine dair fikir alışverişi yaptık diyebilirim. Çünkü barınaklar hayvanlar için cezaevi, çok zor durumdalar abi benim için parçalanıyor diyor. Ben Furkan'ı tanıyorum, ne cins tutkusu var, ne hayvanlar üzerinden kâr sağlıyor. Kısırlaştırmaya karşı olabilir, hayvan besleyen çok fazla insan karşı çıkıyor bu duruma (hepsini ticari olarak görmemek gerektiğini söylüyorum burada). Furkan'ın değil hayvanlar üzerinde bir ticareti, normal de dahi ticareti olmaz, kalbi özel ve güzel bir insan tüm samimiyetimle söylüyorum.

@destanhbf ben hayvanların kısırlaştırılmaları taraftarıyım, bu konuda seninle hemfikirim. Çok fazla hayvan üreyip çok fazla sayıda ölüm yaşanıyor sokaklarda bunun yıllardır bilincindeyim, birçok kurumla bunun hakkında görüşmelerim oldu (masraflarını üstlenmeleri üzerine) ama kurumlardan pek ses soluk çıkmadı. Seninle telefonda konuştuk, yapılacak işlerden bahsettik ne kadar güzel konuştuk sokak hayvanları için bunları yapalım, şunları yapalım diye. Ortak bir hedefimiz var o da; hayvanlar. Furkan'ın sinirlendiği yer beni tanımadan böyle konuşması diyor, birçok kişi bizlerle aynı fikirde olmayabilir. Aile toplantılarımızda bir araya geldiğimizde eniştem bana hayvanların kısırlaştırılması kadar saçma şey yok dedi, eniştemi çok iyi tanıyorum anlatsam hayatta dinlemez beni o yüzden tebessüm edip güldüm sadece. Burada olay yanlış anlaşılmasın, anlatalım; tartışalım. Tartışma kelimesinin anlamını ise kavga olarak yorumlamayalım, lütfen. O kadar emek veriyoruz, o kadar uğraşıyoruz, çabalıyoruz lütfen sizlerden rica ediyorum.

Kimse kimseyi sevecek diye bir durum yok fakat birbirimize lütfen saygı duyalım. Konuyu kapatıyorum, rica ediyorum uzatmayalım. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu olalım ki sokaktaki canlara da o derece faydalı olalım.

Saygı ve Sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...