Kedi Karma aşısı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 3 aylık. Buranın en donanımlı veterinerine gittim bugün. Herhangi bir muayenesi yapılmadı pek. Karma aşısını yaptılar direkt. Akşam 6da eve geldik kedim uyuyor 6dan beri. Mama yemedi çok üzüldüm. Şırıngayla azıcık su verdim içti. İçtikten sonra gerindi biraz gözlerini açıp bizi izledi ip uzattım patisiyle oynadı ama kalkacak hali yok. Dokunmadım bende. Ara ara çok as titredi ama şuan uyuyor sadece. Seslenince gözünü açıyor başını seviyorum geri yatıyor. Kucağıma alınca acıyormuş gibi bağırıp ısırıyor elimi. Korkuyorum umarım yarın eski haline döner :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aşı ağır gelmiş olabilir. Halsizlik, iştahsızlık normaldir. Birkaç gün içinde kendini toparlayacaktır. Kedinize iç-dış parazit yapılmış mıydı?

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Aşı ağır gelmiş olabilir. Halsizlik, iştahsızlık normaldir. Birkaç gün içinde kendini toparlayacaktır. Kedinize iç-dış parazit yapılmış mıydı?
Evet bir ay önce iç dış yapılmıştı. Ateşi var sanırım üstünü örttüm açayım mı? Ellerimi ıslatıp sıcak patilerini ovdum biraz. Biraz hava alsın diye ılık bir odaya getirdim şimdi, ateşten dolayı sanırım biraz hızlı nefes alıyor. Uyuyor hala endişeleniyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yarın daha iyi olacağını düşünüyorum. Şimdilik çok sıkmayın, üzerini örtmeyin ki ateşi daha da yükselmesin. Bugün bol bol dinlenirse yarına daha dinç uyanır. :)

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Yarın daha iyi olacağını düşünüyorum. Şimdilik çok sıkmayın, üzerini örtmeyin ki ateşi daha da yükselmesin. Bugün bol bol dinlenirse yarına daha dinç uyanır. :)
Üzerinde yünlü örtüyü alıp ince bir bez örttüm. Patilerini ve kulaklarını ovmuştum azıcık ıslak elimle, şimdi baktım patileri ve kulaklarındaki sıcaklık azalmış ve normal nefes alıp veriyor. Ateşi düştü sanırım. İnşallah yarın eski çılgınıma geri döner. Beni istediği kadar ısırabilir. Bu arada bana karne vermediler bir uygulama va roraya üye oldum ve aşılarını oraya yazdılar. Kağıtlı karne vermelerini istesem verirler mi ki bugün o kadar yüzüme bakmadan davrandılar ki çok üzüldüm. Asistanlardı aşıyı gapan, hekim çok iyi davrandı bana ama asistan kızlar hor gördü beni. Ben ilk defa kedi besliyorum dedim bir şeyler sorabilir miyim dedim sordum cevaplamadılar yüzüme bakmadan adınız neydi dedi. Kırıldım açıkçası çokta donanımlı bir yer ama veteriner değiştirsem mi ki? Acaba yanlış bir hareketim mi oldu onlara ahh neyse kusura bakmayın ben kedime endişelinince çok alıngan oldum 😅 bu arada cevapladığınız için çok teşekkür ederim biraz içim rahatladı

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Size kaba davranıyorlarsa hiç uğraşmayın derim, buraya istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. :)
Kağıtta karne istemenizde de fayda var, şehir dışına çıkmanız durumunda karneyi görmek isteyebilirler. Veteriner hekiminizi değiştirmekse tamamen size kalmış, daha iyi ve güleryüzlü bir klinik bulursanız değiştirebilirsiniz. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
veterinerin bana dediğini iletmem gerekir ise bazı kedilerde böyle reaksiyonlar olabilir.

aşırı bir ateş, titreme , kusma olmadıgı sürece yazdıklarınız normal.

dışardan örtmek - su içirmek gibi müdahalelerde bulunmayın. en fazla mama ve kum kabını yakınına koyun.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Üzerinde yünlü örtüyü alıp ince bir bez örttüm. Patilerini ve kulaklarını ovmuştum azıcık ıslak elimle, şimdi baktım patileri ve kulaklarındaki sıcaklık azalmış ve normal nefes alıp veriyor. Ateşi düştü sanırım. İnşallah yarın eski çılgınıma geri döner. Beni istediği kadar ısırabilir. Bu arada bana karne vermediler bir uygulama va roraya üye oldum ve aşılarını oraya yazdılar. Kağıtlı karne vermelerini istesem verirler mi ki bugün o kadar yüzüme bakmadan davrandılar ki çok üzüldüm. Asistanlardı aşıyı gapan, hekim çok iyi davrandı bana ama asistan kızlar hor gördü beni. Ben ilk defa kedi besliyorum dedim bir şeyler sorabilir miyim dedim sordum cevaplamadılar yüzüme bakmadan adınız neydi dedi. Kırıldım açıkçası çokta donanımlı bir yer ama veteriner değiştirsem mi ki? Acaba yanlış bir hareketim mi oldu onlara ahh neyse kusura bakmayın ben kedime endişelinince çok alıngan oldum 😅 bu arada cevapladığınız için çok teşekkür ederim biraz içim rahatladı
Ben Ümraniye'de bir veterinere gittim ilk defa beslediğimi falan söyledim tanıştık o kadar ilgiliydiler ki aşı karnelerini ben istemeden verdiler aşılarına daha başlamadık beni arayacağını söylediler birsürüde öneri verdiler bence veterineri değiştirin.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben Ümraniye'de bir veterinere gittim ilk defa beslediğimi falan söyledim tanıştık o kadar ilgiliydiler ki aşı karnelerini ben istemeden verdiler aşılarına daha başlamadık beni arayacağını söylediler birsürüde öneri verdiler bence veterineri değiştirin.
Değiştiricem sanırım orada kendimi ifade ederken çok gerildim. Aceleleri varmış gibi oldu bittiye getirmeye çalıştılar gibi hissettim. Karma 2den sonra karnesini isticem, vermezlerse başka veterinere geçiş yapıp oradan çıkartırım artık