Kedi İnadı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cıldırma aşamasında oldugum için yardıma ihtiyacım var.

Herşeyini geçtim hiçbir sıkıntı yok ama bu kedilerin inadı beni cıldırtıyor.

Girmemesi gereken belli yerler var, mesela portatif mont dolabı, kütüphanenin tepesi gibi.

Mesela su an mont dolabına taktı kafayı, bezden dolap oldugu için inatla içeri girmeye calısıyor. Bütün yolları kapıyorum bu sefer yırtıp giriyor.

Koyuyorum hayır diye kızıyorum girdiği yolu kapatıyorum 2 dk sonra yine girmeye calısıyor sürekli oranın etrafında dolanıyor. Sabahtan beri 20 kez yaptı bunu.

her konuda böyle.

mamasını dökmez, 1 kere döker bu sefer günlerce dökmeyi takıntı hale getirir, vs. vs. vs.

Ne yapmam lazım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, yaşadığın olay senin açından sinir bozucu gelebilir lütfen yanlış anlama ama bana aşırı sevimli hareketler neden geldi anlam veremedim :) bu inatlıkla ilgili tecrübeli kişiler neler diyecekler ben de merak içerisindeyim.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
@arn inan sadece kedi değil benim tavşanlar da beni çıldırtıyor onları kısıtlamak istemiyorum o yüzden bir odaya tıkmıyorum istediği yere giriyorlar ama daha bu sabah bı baktım TV fişi kemirilmis koltugumun köşesi yenmiş terliklerim bitmek üzere zaten kemirilmekten ne kapı ne parke ne duvar kaldı bende çıldırmak üzereyim

Yapma diyip çektikçe ordan homurdanip sinirleniyor bide

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef hayvanların inatlıkları oluyor, bunları göz önünde bulundurarak sahiplenmemiz gerekiyor.

En küçük yeğenime tavşan verdim ve o kadar muhteşem ilgileniyordu ki, her dediğimi en ince ayrıntısına kadar yapıyor, youtube üzerinde eğitim videolarını izliyordu. Muhteşem ilgileniyordu ama gel gelelim ev içerisinde kemirilecek tüm her şeyi kemirdiler.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Minik Tavşi, kemirme konusunda @Gülce ne düşünüyor, nasıl tedbir almamız gerekiyor bahsederse bizlerde bilgilenmiş oluruz :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
@Tevfik bey Gülce hanımın dediği her şeyi aldım kasa ağaç dalı kozalak mısır koçanı ama benimkiler galiba kapı, koltuk,parke ve kablo seviyor galiba 😊

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bakalım nasıl cevaplar gelecek ben de merakla bekliyorum :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu arada birşeyi belirtmek istiyorum, normalde bir kısıtlama yok.

Mont dolabında naftalin var, normalde kokusunu sevmeyip girmemesi lazım fakat giriyor. hayvana zararı olabilir.

kütüphaneye cıkmamasını istiyorum cünkü şapşal 5. katına tırmanıp inemiyor mahsur kalıyor ağlıyor, cogu zaman cıkmaya calısırken kafa üstü yere cakılıyor , 3-5 iq 'su var kafayı vura vura o da gitti evladımın :D

geçen konu acmıştım kakası ile futbol oynuyor diye, kakası olmayınca mamasıyla futbol oynuyor bi de :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, okuduğumda bayağı güldüm :D

az çok hareketlerini tahmin edebiliyorum, ne kadar trajikomik olduğunuda anlıyorum :D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediler çok inatçı olabiliyor, neyi yapma derseniz onu yapar. :) Dolaba çıktığında su spreyi ile kışkırtmayı dener veya çıkmak istediği yere kedi evi benzeri eşyalar koyarsanız bu huyundan vazgeçebilir. Bir kere gitmek istediği yere gidip ne yaptığını gözlemleyin, ona göre bir çözüm üretirsiniz. :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Minik Tavşi, kemirme konusunda @Gülce ne düşünüyor, nasıl tedbir almamız gerekiyor bahsederse bizlerde bilgilenmiş oluruz :)
Eğer tavşanların kemirme ihtiyacını yeterince gidermiyorsanız bu tarz sorunlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Devamlı kemirebileceği tahta kasa, ağaç dalları, kemirime oyuncakları olmazsa bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tek bir oyuncağa bağlı kalmadıklarından çeşidi fazla tutmak, oyuncakları kullandıklarından emin olmak gerekiyor. Bununla beraber haftada en az 1 kez sert sebze ve meyveler vermek gerekiyor. Havuç gibi gıdaların küçük parçalar halinde değil, dişlerini kullanabileceği düzeyde kesip vermek gerekiyor. Bir havuç 4-6 parçaya bölünerek verilebilir.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
@Gülce valla kasayida aldım koydum bir kere baktılar yüzüne küçük havuç yiyor ama büyük umrunda değil kozalak oyuncak ne varsa koydum önlerine söğüt dalı seviyolarmis galiba onu arıyorum ama iç Anadolu da maalesef o ağacı bulmak çok zor internetten baktım bulamadım baktım kablo seviyor çıkarttım kablo attım önüne hiç ilgilenmiyor gidiyor prizde takılı olanı kemirmek istiyor ha bide benim terliklerim hatta bakın foto ekleyeyim 😊

Ekli dosyalar

• 16055535201862197476493957446606.jpg
    16055535201862197476493957446606.jpg
    233.6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG-20201116-WA0002.jpeg
    IMG-20201116-WA0002.jpeg
    198.6 KB · Görüntüleme: 18

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kablo sakın vermeyin çok sakıncalı, internette satılan elma dallarını da deneyebilirsiniz.