Kedi Hastalıkları Neler Konu Hakkında Konuşalım Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam arkadaşlar şilayı arkadaşımdan sahiplendiğimden bu zamana kadar hiçbir rahatsızlığı olmadı çok şükür🙏🏻

Tabii sahipleneli yaklaşık 5 ay kadar bir zaman oldu, sizin kedilerinizle yaşadığınız büyük ya da küçük farketmeksizin geçirdiğini hastalıklar nelerdir?

Tabii bu hastalıklara nasıl müdahale ediyorsunu? Dilerseniz bu konu hakkında fikir alışverişi yapalım? Ben zaman zaman soruyorum burada sağ olsun site içerisindeki güzel insanlar anında yardımcı oluyorlar bilgilenmem için ama sizden de duymak isterim nasıl bir önlem aldığınızı

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizimki 1 hafta içinde 3 kere kusmustu. 2 neyse de 3.olunca sıkıntı olduğundan ötürü hemen veterinerimize gittik, mideyi usutmus azıcık da ateşi vardı. Ağrı kesici ateş düşürücü yemişti :(

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm, önlem almadım açıkçası çünkü normal bir şey. Yediği tüyleri çıkarması gerekiyor.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, anladım bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ben kedimiz şilayı sahiplendim fakat tecrübeyi yaşayarak değil de daha öncesinde öğrenmek istiyorum, çünkü o an mantıklı ve ne yaptığımı bilmem gerekiyor😇

blackbitch

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz kedimiz Lokiyi aldığımızda hiçbirşeyi yoktu ancak 2-3 gün sonra mantarlarınn olduğunu öğrendik. Tam 1-1.5 aylıktı o zaman. İlk başta bir sprey kullandık ancak 2 haftada hem bitti hem de çok pahalıydı. Sonra baktık hala var, ketoral şampuanla yıkadık ve 2 hafta da öyle geçince hiçbirşeyi kalmadı. Şu anda da zaten 3 aylık :) ama ben o ara forumlarda deli gibi bakmıştım hiç görmemiştim yazan bu şekilde kaç haftada biter vs. belki bi faydamız dokunur :) bu arada ketoral spreyden daha etkiliydi bence

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Çaklıt ilk aşı zamanı geldiğinde iç parazit hapından sonra beyaz solucan gibi uzun şeyler kusmuştu fotoğrafını veteriner hekimimize attığımda normal demişti. Çaklıtın hesabında tanıştığım birinin kedisi de öyle olmuş vücudunda fazla parazit olduğu şüphesiyle tedavi altına almışlar.