Kedi Evi hk. öneriler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba;

Kedilerimin karanlık takıntısı nedeniyle kedi evi almaya karar verdim.

Calıstıgım firma ile birlikle güçlendirilmiş karton ile sokak canları için destek veriyorum ancak evime açıkçası dekoratif birşey almak istedim.

2 kedilik Ahşap / MDF yuva arıyorum, Catsy tarzı ürünler mevcut ama ne yalan söyleyim işçiliği malzemesi 100/150 tl olan kedi evine 600 - 1200 lira fiyat biçiyorlar. pes diyorum başka birşey demiyorum.

Forumda bu iş ile ilgilenen ya da yönlendirme yapabilecek kimse var mıdır?

Bunun 2 kedi için olan versiyonu ya da benzeri.

xxx.JPG

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bilsem ben de alicam. YouTube da bir kanal var. 2 kedisi 1 köpeği var Koreli. Evi öyle bir hale getirmiş ki, vallahi kedi olasım geliyor.
Bir arkadasim da, ağaçtan ev yapmışlar evin içine sırf kedi için. Kendi evim olsa 1 dakika düşünmem yaparım onu.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen yıl Adore mobilyadan bayağı kedi evi gelmişti ve birçok kişiye dağıtımda bulundum Kayseri'de. Yaptıkları kedi evleri de hoşuma gitti bayağı, ben de kullandım 3 tane, ona benzer kedi evlerini 20-30 lira gibi rakamlara satsalar herkesin alacağını düşünüyorum.

Fiyat konusunda sizinle hemfikirim, kesinlikle 100-150 lira civarı düşündüğümüz rakamlara 600-700 lira civarında rakam belirtiyorlar. Mobilyacı bi arkadaşım var burada ama o da ayrı bir çakal, daha fazla istiyor :)

Bu arada hocam konu dışı ama görselleri indirip direkt siteye yüklerseniz daha iyi olur, ilerleyen zamanlarda X sitenin görselleri siliniyor ve dışarıdan gelen ziyaretçi, ailemize yeni katılan kişiler göremiyor görseli :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bende kiracı olmasam duvarlara asma yuvalar, merdivenler hatta bir odayı kedilere ayırmak gibi planlarım var fakat kendi evim olmasını beklıyorum (80 sene sonra falan işte :D )

Cok güzel örnekler var, görselini attıgım firma bir de instagram da takip ettiğim bir sayfa var ama maliyetini bile bile de almak istemiyor insan. @Sinemelawen

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik adore mobilyanın kedi evi kısmı boş artık yapmıyorlar sanırım. tüh kaçırmışım :D

düzenledim fotoyu bu arada

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, Kayseri'de yaklaşık 10 kişiye verdim kedi evini (hiç kullanılmamış kutudan sıfır çıkacak durumda) ve burada da konu açmıştım. Eğer öyle bir firma bulursam ve sponsor olmak isterlerse bize kış ayları için ideal olur hayvanlara, karşı taraf sadece kargosunu öder :)

Teşekkür ederim görsel için :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çoğu marangoz piyasadaki fiyatların çok altına kedi, hamster, tavşan evi yapıyor. Rastgele gittiğiniz bir marangoz bile doğru yönlendirmelerle iyi iş çıkarır diye düşünüyorum, sadece kedi-köpek evi yapan marangozlar piyasanın farkına vardığından iki katı para alıyor :D . Eskişehir İzmir'e yakın olsa güvenilir bir yere yönlendirebilirdim sizi ama maalesef değil, konuyu sonradan gören Eskişehir'den üyelerimiz olursa buraya yazabilir. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
valla sponsoru gectim, kar marjını düşürseler bile iyi olur.

en dandiği 600 lira. bi de benim sisko velet karanlık meraklısı, buldugu deliğe giriyor sonra koca poposunu cıkartamıyor sıkışıyor :D @Tevfik

@Gülce sokak hayvanları için yapılan düz sunta vs. olanları yaptırabiliyoruz marangoza, benim bahcemde 4lü sunta kedi yuvası, 4 tane de karton kedi yuvası var, herhalde 150 liraya falan yaptırmıştım 2 sene önce.

Ancak ev için oldugundan dolayı biraz dekoratif olsun istiyorum :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, aklıma bir şey geldi ama bu kedi evinin o kadar fazla emek gerektirdiğini düşünmüyorum açıkçası. Biraz el yeteneğine bakar ve tabii bunu yapmak içinde malzemelerimizin olmasına.

Sizin o şişko evin her yerine sıkışabilir :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, aklıma bir şey geldi ama bu kedi evinin o kadar fazla emek gerektirdiğini düşünmüyorum açıkçası. Biraz el yeteneğine bakar ve tabii bunu yapmak içinde malzemelerimizin olmasına.

Sizin o şişko evin her yerine sıkışabilir :D

bende motosiklet parçalarını sök tak, musluk sifon değiştir , lamba değiştir hariç bi yetenek yok :D

Vidayı bile yamuk cakıyorum diye benim hanım cakıyor :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, ben aslında yetenekliyim o tarz konularda, ev işi görür, tamir ve tadilat yaparım hiç sıkıntı değil ama kedi yuvası yapmak için malzemeleri bir araştırayım :)

Arkadaşım var mobilya firması olan ama küçük kapaklı bir dolap yaptırdım, 150 lira para istedi 4 yıl önce daha sonra hiçbir zaman tanıdıkla çalışılmayacağını anladım, aslında daha önce biliyordum da bir de arkadaştan kazık yiyelim dedim :D

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Paylaştığınız görseldeki kedi evi bayağı güzel duruyor ama pahalı olup olması tartışılır elbette ama çok hoş duruyor 😻

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik dosta iş olmuyor :D bende pazartesi bizim oradaki mobilya atolyesine dalayım, aga bundan yapabiliyor musunuz diye sorayım. belki olur.

@Gizem evet güzel, cok daha güzel şeyler var ama pahalı :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle dost, akraba vb. birçok tanıdık ile iş yapılmaz :) En güzeli bir gidip bir yere dalmak ve tanışmak, ikinci kez uğrarsanız yine işinizi sallamaya başlayabilir söylemedi demeyin :D

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, maalesef ucuz diye bir kavramda pek kalmadı ülkemizde :(