Kedi de Mantar Hastalığı Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Caky

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim de 2 haftadan beri mantar var ilk burnunun etrafında çıktı sonra çene ve ağzının etrafında çıkmaya başladı veterinere götürdüm iğne vuruyorlar düzenli olarak gidiyoruz ayrıca Elizabeth başlığı verdiler, ben biraz internette araştırdım herkes iğne ile geçmediğini söylüyor ecosin diye bir ilaç öneriyor bende kime güveneceğime şaştım ilk haftalarda kendimiz insanlarda kullanılan mantar ilacını sürdük ve burnu eski rengini alıp tüylenmeye başladı. Henüz iğnelerin faydasını görmedim. Siz bu konu hakkında ne önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20191215_220514.jpg
    IMG_20191215_220514.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 248
  • IMG_20191215_220608.jpg
    IMG_20191215_220608.jpg
    157.6 KB · Görüntüleme: 461

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mantar başlangıç durumunda olmadığı sürece mantar aşıları ilk dozda etkisini göstermez. Bazen iki bazense beşinci seferinde etkisini gösterebilirler. Mantar genellikle direncin düşmesiyle ortaya çıkar. Tavşanım mantar olduğunda 2. dozda aşının etkisini görebilmiştik ve ilk seferinde neredeyse hiç işe yaramamıştı. Bol vitamin ve proteinli besinlerle beslemiştim ve bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştık. İlk adımınız beslenmesine dikkat etmek daha sonra ise aşılarını düzenli şekilde yaptırmak olmalı. Dördünce aşıdan sonra da fayda alamadığınızı düşünürseniz veterinerinize danışarak merhem kullanmayı deneyebilirsiniz.

zeynep58

Hayvansever
Kedi Dostu
benim kedimde de mantar vardı. -İlaç ismi vermek kesinlikle yasaktır-

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba geçmiş olsun. - Veteriner hekim olmayan kişilerin ilaç adı vermesi, önermesi kesinlikle yasaktır. -

Moderatör tarafında düzenlendi: