Kedi Cinsi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar böyle ful gri kediler oluyor kül rengi diyeyim size yada füme rengi internette baktım baya o renkten cins mi var yoksa ben mi anlamadım bilmiyorum o rengin kaç cinsi var veya özel bir cins mi acaba bazı kediler düşük kulaklı oluyormuş o renk olup arkadaşım çok istiyor ama sahiplendirme sayfalarında bulamadi bende petshop tan almasını önermedim hiç isimlerini biliyorsanız yazarmisiniz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pet shoptan hayvan satın alınmasına lütfen izin vermeyin, satın alınacaksa bile yalnızca gerekli izin belgelerine ve sertifikalara sahip kişilerden kedi satın alınmalıdır. Pet shoplarda kediler çok kötü ortamlarda bakılıyor ve çoğunlukla hasta oluyorlar. Pet shop yerine barınaklara bakmanızı öneririm.
Her tür kedi gri renkli olabilir, gri renkli tekir kediler bile vardır. :) Özellikle bir türden bahsedecek olursak; Scottish fold ve Russian blue çoğunlukla gri renktedir.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bı örnek resim atayım Gülce hanım o şekil kediler yani daha iyi anlarsınız dediğim kediyi evet zaten sırf petshop tan almaması için bende bı yandan sahiplendirme sayfalarında bakıyorum petshopa mama için girmiştim bı defa bide balık almıştım orada gördüm kedileri okadar uzgunlerdiki yüzlerinden belliydi 😔

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bu şekil kediler yani bunlar tek çeşit bir kedi mi hoksa benzerleri var mı bu şekil cins sahiplendirme sayfalarına yazabilmek için soruyorumfa

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201213-222256.png
    Screenshot_20201213-222256.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 16

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Görseldeki kedi Scottish straight, kırık kulaklı olmasını isterseniz Scottish Fold cinsi kedi istediğinizi belirtebilirsiniz. Arkadaşınız ikisini de sahiplenebilirim diyorsa Scottish Fold ve Scottish Straight olarak yazabilirsiniz. :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet British Shorthair de var onu da yazabilirsiniz, biraz daha araştırırsak liste kabarır gibi geliyor. :D

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Tamam size son bı soru sorayim bidaha rahatsız etmeyeyim 😊 bakım olarak diğer kedilere nazaran nasıl kediler acaba Gülce hanim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ücretsiz sahiplendirme bulmak imkansız sayılır.
Bence cins kedi diye çok uğraşmayın çünkü scootish ler fazla hassas ve genetik sorunlu olabiliyor

Kuzenimin kedisi kaliteli mama harici yemiyor, mantar a yatkınlıkları var sanırım ayrıca asi ve tedavisi ile uğraştı.

Yanı normal bir kedinin x2 versiyonu.

Çok gri istiyor ise russian blue bulun, ücretsiz de bulunuyor. genetik olarak çok sagliklilar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rahatsız etmek ne demek asıl soru gelmeyince rahatsız oluyorum. Soru gelmiyor diye huzursuzlanmalarımı en iyi @Tevfik bilir. :D
Cins kedilerin kalıtsal hastalıkları bulunduğundan ileride yaşanacak olası hastalıklara karşı veteriner hekim masraflarını karşılayabilmeleri gerekiyor. Bu rahatsızlıkları önlemek için düzenli aşılama ve genel kontrol gerekiyor. Aynı zamanda da yüksek kaliteli besinler tüketip, olabildiğince yüksek yaşam standartlarına sahip olmaları gerekiyor. Bunlardan biri aksatıldığında çeşitli hastalıklar baş gösterebiliyor. Eğer arkadaşınız bahsettiğimiz cinslerde kedi sahiplenmek isterse bu durumları göz önünde bulundurmasını öneririm, aksi hâlde hem kedi için hem de arkadaşınız için çok yıpratıcı bir süreç olur.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Çok teşekkürler Bilgi için kendisine ileteceğim 🙏 ben bazen çok soru soruyorum özellikle tavşanlarım için o yüzden sizi rahatsız ediyorum gibi hissediyordum çok teşekkürler 🤗

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Minik Tavşi, lütfen rahatsızlık olur mu? Sorduğunuz soruları aynı şekilde binlerce insan arıyor arama motorlarında ve internet sitemizde, bir nevi burada insanların soru sorması demek diğer insanlara çok büyük yardımları dokunuyor demek ☺️

Ayrıca ücretsiz sahiplenmeniz taraftarıyım, pet shop ve kişisel evinde kedi satan kişiler o hayvanları sadece sermaye olarak görüyorlar. Çok berbat durumda oluyorlar ve çoğu fazla yaşamadan hayatını kaybediyor. ☹️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Biz siteyi kurarken beni en çok heyecanlandıran noktalardan biri de üyelerimizle birebir iletişime geçerek merak ettiği soruları yanıtlayabilmekti, bana soru sorulmasından hiçbir zaman rahatsız olmuyorum aksine çok mutlu oluyorum. 😊

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Evet çok haklısınız dediğim gibi bı kere kedi ve köpek görmüştüm petshop ta elimi cama dokundurdum hemen oksanmak istedi ve okadar mutsuzduki ve daha yavruydu aynı şekilde köpekte parmağımı uzattım hemen emmeye başladı anneden ayrıldığı okadar belliydiki içim parçalandı aynı zamanda kocaman bı köpeği küçücük kafese tikmislardi hayvan havlıyor mu inliyor mu belli deildi çok acı verici bı durum 😔