Kedi çimi ve malt

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba. Kedilerim ara ara kusuyor diye ne yapabilirim diye araştırırken kedi çimini öğrendim. Faydalı olduğunu okuyunca pet shop'a gittim. O da dedi ki kedi çimi değil malt almalısın. Ben de maltlar çok pahalı, hemen de bitiyor deyince dedi ki "bundan nohut kadar haftada 1 kez vereceksin". Şaşırdım zira bizim oğlanlar çok sevdikleri için ben eskiden her gün veriyordum :)

Şimdi soracaklarım şöyle:

1) Kusmaya karşı kedi çimi mi malt mı?
2) Maltı ne kadar sürede hangi miktarda vermeliyim?
3) Daha önce aldığım malt katı idi ama şimdiki pekmez gibi akışkan. Hangi form daha iyi ve hangi marka önerirsiniz?

Selamlar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hem kedi çimi hem de malt kullanmanızı tavsiye ederim. Kedi çimini istediği zaman yiyebileceği bir yere koyup haftada 2 kez malt ile destekleyebilirsiniz. Maltların katı veya sıvı olmasındansa markası önemlidir. Gimcat bu konuda fena değil gimcati tavsiye edebilirim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen socrabbitin dediği gibi. Biz 100luk gimcat alıyoruz, gergin 6cm kadar veriyorum, (kullanım şekli öyle) 1.5 ay gidiyor. Kedi cimimiz de var, canı sıkıldıkça gidiyor yiyor :)
Kusması biraz da mamalardan kaynaklı. Ne zaman acanaya gectik, kusması kesildi bizimkinin maaşallah

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen socrabbitin dediği gibi. Biz 100luk gimcat alıyoruz, gergin 6cm kadar veriyorum, (kullanım şekli öyle) 1.5 ay gidiyor. Kedi cimimiz de var, canı sıkıldıkça gidiyor yiyor :)
Kusması biraz da mamalardan kaynaklı. Ne zaman acanaya gectik, kusması kesildi bizimkinin maaşallah

Mama da çok etkili sanırım. Ben N&D kullanırken Advance deneyeyim dedim, mamanın yarısını (5 kg) sokak kedilerine verecektim.

Malt gimcat alayım, kedi çimini de dediğiniz gibi vereyim. Çok teşekkürler :)