Kedi Çiftleştirme Sonrası Seçme Hakkı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

utku

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar kedimi çiftleştirdim ve 3 adet yavru dünyaya geldi. Ancak babamızın sahibi yavrular doğalı bir hafta olmadan "Ben dişi isterim" tarzında söylemlere başladı. Yavruların cinsiyeti henüz belli değil. Bu durumda vereceğim yavruyu seçme hakkı ona mı ait yoksa bana mı? Karşımdaki kişi pek uzlaşmacı bir tavırda olmadığı için de biraz zor durumda kaldım bu konuda bilginiz varsa ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok saçma. Anladığım kadarıyla siz dişi kedinizi çiftleştirdiniz erkek kedi sahibi ise diyor ki doğacak yavrulardan dişi olan benim ? Ne alaka ki senin kedin mi hamile kalmış doğurmuş bence etik olmaz onun alması.

utku

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok saçma. Anladığım kadarıyla siz dişi kedinizi çiftleştirdiniz erkek kedi sahibi ise diyor ki doğacak yavrulardan dişi olan benim ? Ne alaka ki senin kedin mi hamile kalmış doğurmuş bence etik olmaz onun alması.
Evet dişi kedimi çiftleştirdim. Ben de sizin gibi düşünüyorum, hayvanlardaki baba mevhumu anneliğe göre çok daha alt düzeyde olduğu için takdir hakkını anne sahibinde görüyorum açıkçası.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Önceden konusulmadı ise isteme hakkı var. Sizinde vermeme hakkınız var.

Karşı tarafta herhangi bir kusur yok. Ortak yolu bulmanız lazım. Fiziken sizde olması karar mercii olarak sizi atamaz.

hayvanlarda annelik babalık iç güdüsü olmadıgı için mevhum muhabbetı gerçekçi olmuyor.

Sonucta temel amaç para kazanmak. yanılıyor muyum? Dişi daha cok para ediyor

Eğer durum farklı olsa amaç hayvanseverlik olsa karşı tarafın dişi erkek istemesi 2 tarafında umrunda olmazdı.

ama durum ortada

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Önceden konusulmadı ise isteme hakkı var. Sizinde vermeme hakkınız var.

Karşı tarafta herhangi bir kusur yok. Ortak yolu bulmanız lazım. Fiziken sizde olması karar mercii olarak sizi atamaz.

hayvanlarda annelik babalık iç güdüsü olmadıgı için mevhum muhabbetı gerçekçi olmuyor.

Sonucta temel amaç para kazanmak. yanılıyor muyum? Dişi daha cok para ediyor

Eğer durum farklı olsa amaç hayvanseverlik olsa karşı tarafın dişi erkek istemesi 2 tarafında umrunda olmazdı.

ama durum ortada
:( çok yazık gerçekten.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerin cinsiyeti belli olana kadar beklemek zorunda olduğunuzu, kedilerin tümünün erkek olma ihtimali olduğunu da söyleyebilirsiniz. Babalık hakkında cinsiyet seçimi ile ilgili kesin bir kural olmadığından dolayı bu durum sizin ve baba tarafının inisiyatifine kalıyor. Eğer sözleşme imzalamadıysanız ve sözleşmede bununla ilgili bir madde yoksa kedilerin cinsiyeti belli olana kadar geçiştirmenizi öneririm. Sonrasında bir sonuca varmaya çalışırsınız.