Kedi Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Kedi Bakımı Hakkında

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,849
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,932
Puanları
113
Konum
Türkiye
kedi-bakimi-evde-kedi-bakimi-nasil-yapilir.png
En sevimli dostlarımız arasında yer alan şirinlikleri ve sevgileri ile bizleri her daim sarıp sarmalamayı ihmal etmeyen sevimli kedi dostlarımızın bakımını ihmal etmemiz maalesef hem onların kendilerini mutsuz hissetmelerine hem de sağlıklı gelişimlerinin yavaşlamasına neden olabiliyor. Bu yüzden de evde ilk kez kedi besleyecek olan pati dostlarının evde kedi bakmanın püf noktaları hakkında önceden bilgi edinmesi gerekiyor.

Evde kedi bakmanın püf noktaları nelerdir? başlıklı bu yazımızda kedi bakımı esnasında dikkat etmeniz gereken inceliklerden kısaca bahsetmek istedik. Yazımızın faydalı olması dileğimizle. Kedi bakımı ile ilgili ilave etmek istediğiniz cümle var ise yorum yapabilirsiniz, beyin fırtınası yapabiliriz.

Kaliteli bir kuru mama seçiminde bulunun!​


Yetişkin ya da yavru kedinizi beslerken; göz önünde bulundurmanız gereken ilk noktanın kaliteli bir kedi maması seçiminde bulunmak olduğunu söyleyebiliriz. Kedinizin sağlıklı gelişimi adına veterinerlerden ya da petshoplardan vitamin ve mineraller açısından zengin olan bir mama satın alabilirsiniz.

Ancak; mama satın alırken; kedinizin yaşını ve ırkını da dikkate almayı kesinlikle unutmamalısınız. Yavru kedinizi mutlaka yavru kedi maması ile beslemeniz gerekir. Aksi halde yavru kedinizin gelişimini tam olarak tamamlayamamasına ve çoğu hastalığa daha kolay bir şekilde yakalanmasına neden olabilirsiniz.

Kedi maması koyduğunuz mama kabının yanına kedinizin günlük su ihtiyacını karşılayabileceği miktarda su ile dolu su kabını da koymayı unutmamanız gerekiyor.

Kedi tuvaletini ve kedi kumunu her daim temiz tutun!​


Kedi bakımı nasıl yapılır? sorusunun bir diğer yanıtının da her daim kedinizin tuvaletini ve kedi kumunu temiz tutmak olduğunu söyleyebiliriz. Kedinizin her daim erişebileceği bir yere kedi tuvaletini ve tuvaletin iç kısmına kedi kumunu koyarak; onun tuvalet ihtiyacını kendi başına karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Kedi taşıma kutusu satın alın!​


Seyahatleriniz esnasında ya da veterinere giderken kedinizi taşımak amacıyla kullanabileceğiniz kedi taşıma kutusunu petshoplardan ya da veterinerlerden temin edebilirsiniz.

Kedi oyuncakları satın almayı unutmayın!​


Kedinizin evde yalnız başına kaldığı zamanlarda sıkılmaması ve eğlenceli zaman geçirmesi için ona birbirinden güzel kedi oyuncakları satın alabilirsiniz.

Odasına kedi tırmalama tahtası koyun!

Kediler; egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak, gerinmek ve tırnaklarını ölü hücrelerden arındırmak için dış ortamda ağaçları tırmalar. Evinize kedi tırmalama tahtası yerleştirerek; onun egzersiz ihtiyacını karşılamasını garantileyebilirsiniz.

Kedinizin aşılarını düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmemenizi bir kez daha tavsiye ediyor; kedinizle birlikte mutlu mesut bir yaşam sürmenizi diliyoruz.
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,676
Çözümler
23
Tepkime puanı
897
Puanları
113
Konum
İzmir
Ve son olarak bunların hepsini yapsanız da kuru mama yerine corabinizi kemirip oyuncak diye tv kumandasıyla oynayacaktır küçük deliler :D
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,849
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,932
Puanları
113
Konum
Türkiye
@Arndiol, geçenlerde bir görsel denk geldi sosyal ağlarda ona çok gülmüştüm. Çok güzel bir kedi evi almış birisi, kedi gidip kartonun içerisinde uyuyordu. Biz ona saray alsakta içerisindeki varoşluğu bırakamıyor mu ne yazmışlardı bayağı gülmüştüm :D
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,676
Çözümler
23
Tepkime puanı
897
Puanları
113
Konum
İzmir
Bunu yarın görsellerde anlatırım, 300 küsur liraya iki katlı kapalı ev aldım , birisi bilgisayar koltuğunda birisi yerde yatıyor.
Gerçekten varoşlar :D
 

Benzer konular