Kedi Aşıları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba iki gün önce kedim karma 1 aşısını oldu. İnternetten araştırdığımda sırada lösemi 1 aşısı - karma 2 vs var ama arkadaşımın veterineri lösemi 250 tl ve zorunlu değilsiniz yaptırmakta demiş yani karma aşı gibi değil demiş. Kafam karıştı biraz hem internette lösemi aşısı 70 tl yazıyor 🤷🏻‍♀️ Bu konuda aydınlatırsanız beni sevinirim

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba iki gün önce kedim karma 1 aşısını oldu. İnternetten araştırdığımda sırada lösemi 1 aşısı - karma 2 vs var ama arkadaşımın veterineri lösemi 250 tl ve zorunlu değilsiniz yaptırmakta demiş yani karma aşı gibi değil demiş. Kafam karıştı biraz hem internette lösemi aşısı 70 tl yazıyor 🤷🏻‍♀️ Bu konuda aydınlatırsanız beni sevinirim
Şöyle sorayım beni kedi aşılarıyla ilgili bilgilendirebilir misiniz ?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece lösemi aşısına 250 dediyse aşırı yüksek söylemiş. Biz ic, dış parazit, kist iğnesi, kuduz, karma, mantar ve lösemi asilarini toplamda 380e yaptırdık. Başka veterinerle görüşün.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Lösemi aşısının 80-100 TL arası değişen bir fiyatı var. Karma aşıyla beraber fiyat söylemiş olabilir mi? Önlem olması için yavruyken bir kez yaptırmanızı tavsiye ederim.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece lösemi aşısına 250 dediyse aşırı yüksek söylemiş. Biz ic, dış parazit, kist iğnesi, kuduz, karma, mantar ve lösemi asilarini toplamda 380e yaptırdık. Başka veterinerle görüşün.
Benim veterinerim değil Balıkesirde başka veteriner arkadaşıma öyle söyledi bana çok fazla geldi 250, kısırlaştırma da o kadar tutuyor. Ben daha iç-dış yaptırdım 50tlye, zylexis yaptırdım 3doz 360 tl, karma yaptırdım iki gün önce 70 tlye. Başka ne yaptırmam gerek henüz konuşmadık veterinerimle.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Lösemi aşısının 80-100 TL arası değişen bir fiyatı var. Karma aşıyla beraber fiyat söylemiş olabilir mi? Önlem olması için yavruyken bir kez yaptırmanızı tavsiye ederim.
Ben de fiyatını öyle duymuştum 250 gerçekten fazla geldi ama acaba öncesinde tarama testi falan mı yapıyordur diye düşündüm. Karma aşısını olmuş 75tlye, lösemiyi ayrı 250 demiş. İç-dış paraziti oldu, karma 1 oldu. Karmaları bitirip bi de kuduz aşısını yaptırmayı düşünüyorum da lösemiyi 1 yaştan sonra yaptırabilirim sanırım.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Kist ve mantar aşılarını siz mi yaptırmak istediğinizi söylediniz yoksa veterineriniz mi hepsini ayarlayıp yaptı?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, kist iğnesini iç dış parazitle beraber yaptiriyoruz. Mantar ve lösemi asisi zorunlu degil ama en nihayetinde biz dışardan virüs getirebiliriz, savunmasız olmasın diye yaptırıyoruz. Kısır olmasaydı AIDS aşısı da yaptırırdim açıkçası. Onun canı da bizim canımız kadar kıymetli :)

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, kist iğnesini iç dış parazitle beraber yaptiriyoruz. Mantar ve lösemi asisi zorunlu degil ama en nihayetinde biz dışardan virüs getirebiliriz, savunmasız olmasın diye yaptırıyoruz. Kısır olmasaydı AIDS aşısı da yaptırırdim açıkçası. Onun canı da bizim canımız kadar kıymetli :)
Tabii haklısınız :) çok iyi her duruma karşı korunmalılar. Peki ne zaman kısırlaştırdınız?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, biz aldığımızda 6 aylıktı. Eski sahibi biz almadan 10gun önce kisirlastirmisti. O yüzden hiç kızgınlık yaşamadık biz. 1.5 yaşında şimdi :)