Kartona humuslu toprak koyulur mu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar 15 günlük civcivlerim var 6 tane. Bu güne kadar hep civcivler için satılan yemlerden koydum. Ancak son 3 4 gündür civcivler koyduğum yemden hep iri taneleri seçiyolar ve yemi çok fazla dağıtıyolar ayaklarıyla. Bugün çiçekler için olan humuslu toprak buldum balkonda. Acaba bu toprağı civcivlerin altına 1 parmak sersem olur mu? Bu toprakta bitki kökleri ve yaprakları varmış galiba çürümüş halde, bunları civcivler yiyebilir mi? Yoksa toprak zarar verir mi civcivlere?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu konu hakkında da @MbSever fikri vardır diye düşünüyorum. Açıkçası daha önce hiç dikkat etmedim, okumadım da yorum yaptığında cevabını ben de merak ettim.

MbSever

Hayvansever
Kartona toprak koymayın balkonunuz varsa bir köşeye onlar için bölüm yapın oraya koyun.
Yem konusu için şöyle söyliyim tavuk yemi satan yerlerde uygun yaşlar için satılan yemler mevcut mesela 10 günlük 30 günlük 45 günlük gibi gidiyor yada yumurta yemi var vs. vs. satıcıya sorun benim civcivler şu kadar oldu hangi yemi önerirsin diye o da seni yönlendirir. Sayıları bu arada kafadan salladım beslemeyeli uzun zaman oldu unuttum :)

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Kartona toprak koymayın balkonunuz varsa bir köşeye onlar için bölüm yapın oraya koyun.
Yem konusu için şöyle söyliyim tavuk yemi satan yerlerde uygun yaşlar için satılan yemler mevcut mesela 10 günlük 30 günlük 45 günlük gibi gidiyor yada yumurta yemi var vs. vs. satıcıya sorun benim civcivler şu kadar oldu hangi yemi önerirsin diye o da seni yönlendirir. Sayıları bu arada kafadan salladım beslemeyeli uzun zaman oldu unuttum :)
Balkon var, oraya koyayım o zaman. Teşekkür ederim.