Kapi önünde viyaklama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam,

Valla ben çözüm bulamadım, belki sizden iyi bir fikir çıkar

Luna yapmıyor ancak Lucy nin 2 haftadır kapı önünde bağırma huyu cikti. Gece yatınca 2-3 kez odanın kapısına gelip avaz avaz bağırıyor.

Gündüz de başka odaya girip onu yalnız bırakınca bazen yapıyor

Gerçi yalnız değil, Luna hep yanında.

Fakat gece uyandırma olayı artık sinirlendirmeye başladı, çözüm öneriniz var mıdır?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Uyuduğunuz kapıyı kapalı tutuyorsanız gece yanınıza gelmek için yapıyor olabilir. Bence en iyi çözüm evde hiçbir kapıyı tam kapalı tutmamak. :D

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen öyle, kapıyı kapalı tuttuğun sürece bağırır. İlgi de istiyor olabilir. Kassandra da sabahın 6sinda kalkıp bağırmaya başladı 1 haftadır 😀

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde salon , koridor ve tuvalet odası hariç gezmesine izin vermiyorum ancak koridor ve salon bile bir ev boyutunda. Ev büyük ve koridor bayağ uzun ve dolambaçlı :D

Diğer odalara biz varken giriyorlar , girdiğimizde kapıyı acık bırakıyoruz gelsinler diye.

Ancak gece uyurken yatakodasını acık bırakmam cok zor cünkü 2 kedi oldugu için uyutmuyorlar. Birisi dursa öteki tepiniyor, üstümüzde geziyor vs.

Gece uyumuyorlar neredeyse hiç.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben balkona, odama ve girişe izin veriyorum oturma odasına mutfağa ve tuvalete girmiyor uyurkende sadece girişte takılıyor hiç böyle bir şey yaşamadım. Asıl ilginci bir de arkadaşı varken de yapıyor olması.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim evde bütün kapılar açık tuvalet hariç istediği her yere girip çıkıyor ev de koskocaman ama hâlâ balkonların ve dış kapının önüne gelip miyavlıyor canı sıkılınca 😓 bu minnoşların isteklerinin sınırı yok galiba hep daha fazlası 😂😂

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizimki de evin her yerinde geziyor. Balkona da file alacağım yakında. Oraya da izin çıkacak 😀