Kaliteli Mama İnceleme : Fitmin

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fitmin markası ülkemizde bulunması zor olsa da cogu markaya göre cok daha iyi içeriğe sahip bir mama.
Kitten serisi fazlaca bulunabilirken kısırlaştırılmış serisi neredeyse hiç bulunmuyor.

6 ay boyunca 2 kedime bu mamayı verdim, 2si de mükemmel derecede sağlıklı oldular.

Dışkılama, idrar, tüy, diş, göz sağlığı bakımından hiçbir problem yaşamadım. Koku olarak da neredeyse tamamen kokusuz bir mama.

Et (% 24 kurutulmuş tavuk,% 20 taze tavuk,% 19 taze domuz karaciğeri,% 8 kurutulmuş ördek,% 5.6 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 1.7 kurutulmuş domuz eti ve sığır eti), tavuk yağı, patates, yeşil bezelye, tavuk yumurtası, pancar posası, elmalar, kurutulmuş Saccharomyces cerevisiae inaktif maya, bira mayası, peynir altı suyu, keten tohumu, soğuk preslenmiş Norveç somon yağı, bitkisel kompleks (ısırgan otu yaprakları, karahindiba yaprakları, papatya çiçeği% 0.17, limon otu, ıhlamur çiçeği), mineraller, hindiba kökü, goji meyvesi% 0.2, zencefil kökü% 0.1, yucca shidigera.

Özellikle taze ve kurutulmus et oranları piyasanın %80inden cok daha iyi. Besin değeri olarak da gayet uygun.

İçerisindeki balık öğeleri de tüy sağlığı açısından oldukca güzel.

Mamanın en kötü yanı buradaki dağıtıcı firmanın ilgisizliği, onun dışında bir problemi yok. muadillerine göre fiyatı da uygun.

3 aylıkken sahiplendiğim Lucy kötü şartlar nedeniyle tüy ve diş sağlığı berbat halde iken 10 gün bu mama kullanım sonrası ciddi bir iyileşme sağladı.

Kendim de kullandıgım için herkese tavsiye edebilirim.

İyi Forumlar

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
Yetişkin balıklı olanını bulamadım.Bulursam direkt alıcam.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kitten hariç zor ya da karaborsa bulunuyor ne yazık ki