Kaliteli Köpek Maması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Selam,
Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu mama kullanan oldu mu? Memnun musunuz? Bu mama kaliteli mi ki?

Biliyorum her mama her köpek için farklıdır, ona özeldir. Birine iyi gelen diğerine iyi gelmez. Genel anlamda belki fikriniz vardır. Ben hiç anlamıyorum bu mama işinden. Bunu kaliteli diye aldım (umarım doğrudur)

Köpeğimin cilt sorunu var. Ya da var mı bilmiyorum, bulamadık henüz. Tüylerini ısırıyor belli yerleri. Bazen hiç ısırmıyor, bazen çok ısırıyor yara yapana kadar.

Yavruyken Proplan sensitive skin somonlu mama kullandım. 11 aylık oldu artık yememeye başladı. Sonrasında felicia denedim, bir mama daha denedim adını hatırlamıyorum epey pahalıydı. Tahılsız bir mama almıştım, onu asla yemedi. Günlerce aç kaldı yine yemedi :(

En son ucuz mama aldım, ayıla bayıla yedi. Versem hep yer ama zararlı işte. Şimdi bu mamadan sipariş ettim.

Var mı fikriniz? Bu mama kaliteli mi?

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamalar konusunda uzman olan kişiyi etiketleyeyim @socrabbit lütfen konuya :)

• Beğen
Tepkiler: Miu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Brit Care orta kalite bir mama. Daha kaliteli bir mama da kullanabilirsiniz. Cilt hassasiyeti alerjiden veya bir hastalıktan dolayı olabilir. Veteriner hekime danıştınız mı?

• Beğen

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
@socrabbit, orta kalite mi 😭 baya da pahalı bir de 😡 daha kaliteli mama önerisi alabilir miyim?

Alerji testi yapıldı, çıkmadı bir şey. Deriden örnekler, kazıntılar alındı temiz. Geriye 2 seçenek kalıyor dedi veteriner: stres (yalnızlık- evde 12 saat yalnız kalıyor hafta içi) ya da hormonal.

Hormon testi henüz yaptıramadım bütçe ayırıp ama en kısa sürede yaptıracağım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fiyatı pahalı deyince yeniden baktım ve protein seviyesini pek yeterli bulmadım. Üzerine biraz daha koyup N&D alabilirsiniz N&D yüksek kalite mamalardan bir tanesi. True Instınct de önerebilirim ancak o biraz tuzlu. Eğer kuru mama kullanmak istemezseniz Happy Tail kullanmanızı tavsiye ederim. İzlenimlerime göre deri ve tüy sağlığına oldukça fayda ediyor.
Kısaca şöyle bir sıralama yapabilirim:
  1. Happy Tail
  2. True Instınct
  3. N&D
  4. Exclusion
  5. Naturea

• Beğen

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Fiyatı pahalı deyince yeniden baktım ve protein seviyesini pek yeterli bulmadım. Üzerine biraz daha koyup N&D alabilirsiniz N&D yüksek kalite mamalardan bir tanesi. True Instınct de önerebilirim ancak o biraz tuzlu. Eğer kuru mama kullanmak istemezseniz Happy Tail kullanmanızı tavsiye ederim. İzlenimlerime göre deri ve tüy sağlığına oldukça fayda ediyor.
  1. Happy Tail
  2. True Instınct
  3. N&D
  4. Exclusion
  5. Naturea
not aldım, çok teşekkür ederim. N&D deneyeceğim sanırım bir dahaki sefer.

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Günaydın :)

Brit Care mamamız geldi. dün akşam denedim tüm stresimle, acaba sevecek mi diye:rolleyes:
Sabah evden çıkarken mama kabına eski kuru mamasını koymuştum. Üzerine de et ve et suyu serpiştirdim. Eve geldiğimde hepsini yemişti, yani sabahtan toktu epey. Akşam da Brit Care'i denemek için koydum bir kase. Görmemiş gibi yedi 🥳 Dedim bir kase daha koyayım bakayım, açlıktan mı yedi yoksa sevdi mi deneyim diye. Onu da yedi yine hapır hupur. E dedim 1 tane daha koyayım yemez artık. Onu da yedi ayımsı :oops:

Daha koymadım, çatlayacaktı 🤪 Sonuç olarak şuanda çok sevmiş görünüyor, bu da beni epey mutlu etti.

Çilek

Hayvansever
Kopek Dostu
  1. Happy Tail
  2. True Instınct
  3. N&D
  4. Exclusion
  5. Naturea
Spectrum Sox kuru mamalar hakkında düşünceniz nedir ?