Kahvekolik Üyelerimiz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kahve.

Ne kadar da güzel birşey yahu :D

Sabah kalkınca "kahve olmadan ayılmam" modunda bir insan değilim ancak kahve içmediğim gün hep gözümde bir perde varmış gibi hissediyorum.

Filtre kahve favorim idi, hatta makınasını aldım evde yaparım diye ama hanım icmiyor diye pek kullanmıyorum. Tek defada 3-4 bardaktan az yaparsanız tadı kötü oluyor.

Neskafe 2in1 ile ikame ediyordum hayatımı :D

Gecenlerde soguk kahve aldım, bayıldım. Hiç denememiştim. Simdi evde kendi soguk kahvemi kendım yapıyorum, sabahtan aksama yudumluyorum.

Var mıdır baska kahve bagımlısı arkadaşlar? :) Belki farklı tarifler gelir.

Soguk kahve için 2 su bardağı süt, bir tepeli neskafe klasik, 3 top buz. Bir termosun içine koy, 1 dakika salla.

Tüm gün soguk kahven hazır :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, benim kahvemde Amerikano 😀 starbucks ve gloria kapalı olduğundan dolayı gidip dışarıda içmek istemiyorum. Bir de yaşadığım şehirde elimde kahve bardağı ile gezdiğimde insanların bakışlarından rahatsız oluyorum 😀

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Americano filtre kahveden farksız :D aynen severim.

Elimde bardakla gezmeyi sevmiyorum ben normalde de, sadece 1 kere geçen hafta yaptım onda da mekanlar kapalı, starbuckstan alıp gezmek zorunda kaldım.

Bu arada ufak bir filtre kahve makınası ile americano nu evde yapabilirsin, en basit kahve sekli sonucta. o dediğin yerlerden ögütülmüş kahve alırsın tadı da aynı olur.

@Tevfik

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben gerçek bir kahve bağımlısıyım sanırım, kahvesiz hayat nasıl olurdu hayal bile edemiyorum. İnsanlar sigaraya bağımlı olur ben kafeine bağımlıyım. :D Evde en az 3 çeşit kahvem olur, ikiye düşerse o günü yaşanmamış sayarım. Şu sıralar devamlı latte içiyorum, öncesinde devamlı sert filtre kahve içerdim tadını alamamaya başlayınca daha yumuşak kahvelere yönelmek durumunda kaldım. :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yönetim ekibi çılgınlar gibi kahve tüketiyor :D

Starbucks kahvesini seviyorum geçenlerde bloğumada yazdım ne kadar sevdiğimi. Maalesef şahıs kafeleri insanları bunaltıyor, sürekli ne içersiniz efendim, ne vereyim abime? muhabbetleri geçiyor! Ciddi anlamda sıkılmaya başladı insanlar ve artık babamlar dahi starbucksta takılıyorlar :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben gerçek bir kahve bağımlısıyım sanırım, kahvesiz hayat nasıl olurdu hayal bile edemiyorum. İnsanlar sigaraya bağımlı olur ben kafeine bağımlıyım. :D Evde en az 3 çeşit kahvem olur, ikiye düşerse o günü yaşanmamış sayarım. Şu sıralar devamlı latte içiyorum, öncesinde devamlı sert filtre kahve içerdim tadını alamamaya başlayınca daha yumuşak kahvelere yönelmek durumunda kaldım. :D

birkaç tarif vardır diye düşünüyorum sende :D

mesela soguk kahve için ne gibi önerilerin var? :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Soğuk kahveyi yudumlayamam bile, o kadar sevmiyorum. :D Pumpkin Spice Latte yapmaya bayılıyorum. Onun tarifini verebilirim. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bende balkabagı sevmıyorum :D

xxx.jpg

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Filtre kahve derim ve tek geçerim :D kahvesiz yaşam gerçekten söylediğiniz gibi düşünemiyorum çay içmeyi severim ama kahve gerçekten bir bağımlılık.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
A101 de filtre.kahve var tek kullanımlık, ilginç birşey. Tavsiye ederim:D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Son zamanlarda yeni aromalarını da çıkarmaya başlamışlar. Henüz tatmadım ama merak ediyorum, sade filtre kahvesi çok güzeldi. :D

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Enteresandır belki ama ne kahve ne çay seven biriyim. Ha Ankara'ya gittiğimizde mutlaka Starbucks a uğrarim Frappuciona mi içmek için ama onun dışında acı seyleri sevmiyorum 😀

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kahve çok severim ama gel gelelim vazgeçilmezim su, sadece su :D günde 5 litreden aşağı su içmem, yazın inasnlar normal de daha çok tüketir suyu ama ben en çok kışın içiyorum. Kışın çok sıcak olurum, elim yüzüm aşırı sıcak olur, tabii içimde o yüzden doya doya su içerim :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
İçecek olarak su, ayran, çay, limonata ve meyve suyundan başka hiçbirşey kullanmam. Çok nadiren Nescafe'lerden bir bardak.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, o kadar su zararli. Max 3litre iç. Böbreklerin aşırı çalışmaktan iflas edebilir Allah korusun...