Jumbo Muhabbet Kuşum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli dostlar, yaklaşık 3 yıldır benimle birlikte olan Jumbo Muhabbet Kuşumu sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum :)

45

46

47

karakaya26

Hayvansever
Kedi Dostu
abi gözler kapanmıyor mu onun. Rahat görebiliyor mu böyle :D Maşallah

MbSever

Hayvansever
Maşallah :)
Tüy dönemine girmiş kafasındaki tüy kapsüllerinden (pullardan) belli oluyor. Ayrı bir yem kabına yulaf koyup verebilirsiniz, ekstra olarak banyo yaptırtabilirsiniz fısfıs veya yıkandığı kap varsa içine bir miktar elma sirkesi ekleyerek. Odanın sıcaklığına ve cereyanda kalmamasına dikkat edin. Bu uygulama tüy dönemi sürecini hızlandıracaktır :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Maşallah :)
Tüy dönemine girmiş kafasındaki tüy kapsüllerinden (pullardan) belli oluyor. Ayrı bir yem kabına yulaf koyup verebilirsiniz, ekstra olarak banyo yaptırtabilirsiniz fısfıs veya yıkandığı kap varsa içine bir miktar elma sirkesi ekleyerek. Odanın sıcaklığına ve cereyanda kalmamasına dikkat edin. Bu uygulama tüy dönemi sürecini hızlandıracaktır :)

Çok teşekkür ederim hocam, elma sirkesi ile yıkıyordum arada (genelde sıcak havalarda yapıyordum), sanırım elma sirkesi bitlenmesini de önlüyor bu nedenle? Yulaf yoktu yulafı mutlaka koyacağım içerisine bu bilgi benim ve birçok kişinin işine yarayacaktır.

MbSever

Hayvansever
Çok teşekkür ederim hocam, elma sirkesi ile yıkıyordum arada (genelde sıcak havalarda yapıyordum), sanırım elma sirkesi bitlenmesini de önlüyor bu nedenle? Yulaf yoktu yulafı mutlaka koyacağım içerisine bu bilgi benim ve birçok kişinin işine yarayacaktır.
Elma sirkesi daha çok parlak tüy yapısına sahip olmasını sağlıyor bitlenmesini de engelliyor elbette.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Elma sirkesi daha çok parlak tüy yapısına sahip olmasını sağlıyor bitlenmesini de engelliyor elbette.

Hocam yorumunuzdan dolayı çok teşekkür ederim.

Eğer sizde yarışmamıza katılmak isterseniz, katılabilirsiniz. Şartlara uygunsunuz şu an :)

papaganlar

Hayvansever
çok iyi ya bu kuşa hayranım kendi web sitemde de resimlerini paylaşmıştım :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok tatlı ya maşallah.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim çok sağ olun var olun dostlar, öğrettiğim kelimeler;

Mustafa Kemal Atatürk
Yaşasın Cumhuriyet
Ne Mutlu Türküm Diyene
Tevfik Baba Sen Çok Yaşa
Maviş kuş (bunu yeğenim öğretmiş) ☺️♥️

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ayrıca bugün sabah çektiğim kuşumun yeni fotoğrafını paylaşmak istedim. Safkan Jumbo Muhabbet Kuşu olarak geçiyormuş bu sanırım, 3-4 yıl önce bana da sevdiğim bir ağabeyim hediye etmişti, ayağında bileziği de var.

380