Jumbo Muhabbet Kuşum Aynı Zamanda Konuşuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlarım, 3 yaşında olan ve 2 yıl önce youtube'ye yüklediğim bir videom mevcut.

Jumbo muhabbet kuşumun konuştuğunu net bir şekilde anlayabilirsiniz. Aslında telefonumda çok fazla konuştuğu videoları var ama youtube atmam lazım ilerleyen zamanlarda. Söylediklerini sizinle paylaşayım;

• Mustafa Kemal Atatürk
• Yaşasın Cumhuriyet
• Ne Mutlu Türk'üm Diyene
• Tevfik Baba, Sen Çok Yaşa
• Maviş Kuş (yeğenim öğretmiş bunu) :)

Elbette sadece bunlar değil, daha çok fazla şey söylüyor ama buraya yazmak istemedim.

Kuşu komşunun kuşunun yanına atmıştım sadece 1 (bir) dakika komşunun kuşuna konuşmayı öğretiyordu :)

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Mustafa Kemal Atatürk mü diyor? :oops: aşırı şaşkınım şu an ne kadar güzel konuşuyor öyle ne kadar net konuşuyor maşallah ne tatlı bir kuş çok beğendim çok güzel :love:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu

Çok teşekkür ederim hocam, eski bir video ama olsun :) ilerleyen zamanlarda daha yenilerini eklerim. Kuşa konuşmayı ben öğrettim, benden iyi konuşmaya başladı :)

Mustafa Kemal Atatürk mü diyor? :oops: aşırı şaşkınım şu an ne kadar güzel konuşuyor öyle ne kadar net konuşuyor maşallah ne tatlı bir kuş çok beğendim çok güzel :love:

Evet Gizem hanım tam olarak Mustafa Kemal Atatürk diyor, onun yanında Yaşasın Cumhuriyet ve Ne Mutlu Türk'üm de demektedir :)

MbSever

Hayvansever
Çok teşekkür ederim hocam, eski bir video ama olsun :) ilerleyen zamanlarda daha yenilerini eklerim. Kuşa konuşmayı ben öğrettim, benden iyi konuşmaya başladı :)

Eğitimle güzel sonuçlar alınıyor :D
izlediğim bir youtuber var bir kuşu ayağını kaldırıp selam veriyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@MbSever öyle insanlara da ayrı bir hayranım, helal olsun o eğitimi nasıl veriyorlar, gerçekten inanılmaz...

MbSever

Hayvansever
@MbSever öyle insanlara da ayrı bir hayranım, helal olsun o eğitimi nasıl veriyorlar, gerçekten inanılmaz...
Kesinlikle. Ayak kaldıran kuş özellikle, özellikle karakter çok önemli muhabbet kuşlarında eğitim. Karakteri yatkın değilse eğitilemez zor tav ediliyor :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle. Ayak kaldıran kuş özellikle, özellikle karakter çok önemli muhabbet kuşlarında eğitim. Karakteri yatkın değilse eğitilemez zor tav ediliyor :D

Benim kuşun karakteri eğitimlere yatkın mı sizce hocam? Bu işin üstadı sizsiniz, hazır bulmuşken detaylı bilgi alayım :)

MbSever

Hayvansever
Benim kuşun karakteri eğitimlere yatkın mı sizce hocam? Bu işin üstadı sizsiniz, hazır bulmuşken detaylı bilgi alayım :)
Bunu buradan söylemek oldukça zor kuş sizin kuşunuz hal ve hareketlerini davranışlarını siz biliyorsunuz bu kadar şeyi öğretmişsiniz eğitime yatkın fikrimce lakin anlamak zor benim açımdan :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunu buradan söylemek oldukça zor kuş sizin kuşunuz hal ve hareketlerini davranışlarını siz biliyorsunuz bu kadar şeyi öğretmişsiniz eğitime yatkın fikrimce lakin anlamak zor benim açımdan :)

Hocam Kayseri’de yaşıyorsanız gösterebilirim :) hem çay, kahve de ikram ederim bir bakarsınız. Ben geçmiş zamandan bazı şeyleri biliyorum ama, her gün de yeni bir bilgi ediniyorum.

MbSever

Hayvansever
Hocam Kayseri’de yaşıyorsanız gösterebilirim :) hem çay, kahve de ikram ederim bir bakarsınız. Ben geçmiş zamandan bazı şeyleri biliyorum ama, her gün de yeni bir bilgi ediniyorum.
Uzağım maalesef :D kaç aylıkken sizdeydi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bağlarınız kuvvetli güzel o zaman bir sorun olacağını sanmıyorum biraz yaş konusunda sıkıntı çekebilirsiniz ama :)

3 yaşını geçti sanırım hocam, büyümesini hiç istemiyorum aslında ama maalesef tabiatın kanunu gereği mecbur :) bir de hiç ısırmıyor, sadece oynuyor veya kaşıyor gibi davranıyor. Elimle tutsam dahi ısırmıyor, kuşun ısırmama özelliği hoşuma gidiyor :)

MbSever

Hayvansever
3 yaşını geçti sanırım hocam, büyümesini hiç istemiyorum aslında ama maalesef tabiatın kanunu gereği mecbur :) bir de hiç ısırmıyor, sadece oynuyor veya kaşıyor gibi davranıyor. Elimle tutsam dahi ısırmıyor, kuşun ısırmama özelliği hoşuma gidiyor :)
Erkeklerin çoğu öyledir ısırmaması cana yakın olması güzel, komşudan aldığım 1 çift kuş var erkek dişiden huy edinmiş resmen koparacak şekilde ısırıyor dişi desen daha fazla resmen kanatır :D