Jumbo Muhabbet Kuşum Aynı Zamanda Konuşuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Erkeklerin çoğu öyledir ısırmaması cana yakın olması güzel, komşudan aldığım 1 çift kuş var erkek dişiden huy edinmiş resmen koparacak şekilde ısırıyor dişi desen daha fazla resmen kanatır :D

Bu kuşumu sahiplenmeden önce dediğiniz gibi bir çift vardı elimde sanki makasla birisi elimi zorlamış gibiydi. Ben öyle bir ısırma şekli hiç görmedim, sıkmadım da kuşu alayımda kafesine koyayım dedim sadece. Kuşun çenesi pitbull gibiydi, kaç kilo basmıştır Allah bilir :D

MbSever

Hayvansever
Bu kuşumu sahiplenmeden önce dediğiniz gibi bir çift vardı elimde sanki makasla birisi elimi zorlamış gibiydi. Ben öyle bir ısırma şekli hiç görmedim, sıkmadım da kuşu alayımda kafesine koyayım dedim sadece. Kuşun çenesi pitbull gibiydi, kaç kilo basmıştır Allah bilir :D
Var var maalesef öyle kuşlar. Dişilerin öyle olmak zorunda yuvalığı kazıyorlar kendilerine göre ayarlıyorlar

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Var var maalesef öyle kuşlar. Dişilerin öyle olmak zorunda yuvalığı kazıyorlar kendilerine göre ayarlıyorlar

Bunu ilk defa duyuyorum mesela. Hep tek kuş beslediğimden dolayı çiftlerin pek özelliklerini bilmiyorum açıkçası, parmağımı arkadaşım gördü de bana diyor ki bunun ağzına ağızlık takın diyor; haklıydı da. Kuş uçan tehlikeydi başlı başına :)

MbSever

Hayvansever
Bunu ilk defa duyuyorum mesela. Hep tek kuş beslediğimden dolayı çiftlerin pek özelliklerini bilmiyorum açıkçası, parmağımı arkadaşım gördü de bana diyor ki bunun ağzına ağızlık takın diyor; haklıydı da. Kuş uçan tehlikeydi başlı başına :)
Kızgınlık dönemleri başka ya :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Doğası bu yapacak bir şey yok :) ilgi duyduğu ne olursa olsun kur yapar yem kusar vs.

Hocam bu kuşun yem kusmaması peki normal mi? Ben hiç yem kustuğunu görmedim, elimle ilişkiye girmeye çalışıyor ama yem kustuğunu hiç görmedim inanın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kusmayabilir bu ona bağlı bir şey her şey içgüdüsel

Youtube'den kuşların çiftleşme videolarını da izletiyorum ama yine de pek etkilenmiyor demek ki, dediğiniz gibi sayın hocam içgüdüsel olabilir. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Çok fazla bilgilisiniz, Muhabbet kuşu kategorisinde moderatörlük yetkisi verebilirim?

MbSever

Hayvansever
Youtube'den kuşların çiftleşme videolarını da izletiyorum ama yine de pek etkilenmiyor demek ki, dediğiniz gibi sayın hocam içgüdüsel olabilir. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Çok fazla bilgilisiniz, Muhabbet kuşu kategorisinde moderatörlük yetkisi verebilirim?
Eğitimli kuşlar eşleşmeye pek yatkın değiller başka bir kuşla, olanlar da istisna :)
Nasıl uygun görürseniz :)

Cicikus

Hayvansever
Kus Dostu
hocam resimde gördüğünüz kuş, 3-4 yaşında var. bunu yavruları cihana hükmediyor. : ) o derece çok yavrulattı dişisine