Josera kısır kedi mamasi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar, bugün yerel bir petshopa gittim ve bana daha önce hic görmediğim Alman markası bir mama önerdi. Tahilsiz olduğunu söyledi ve diğer Tahilsiz mamalara nazaran daha uygun olduğunu gördüm. Denemek icin tester verdi ve kedilerim mamaya bayıldılar. Ellerimde kalanları yaliyorlar, ben de içeriğine İnternet baktım ama cok bilgim olmadığı için sağlıklı bir mama mıdır size sormak istedim. Ss olarak içeriğini sizinle paylaştım yardımcı olursanız cok sevinirim ':)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210429_145525_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_20210429_145525_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    288.4 KB · Görüntüleme: 107

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
10 kilosu 450 lira, aslında pahalı.

İçerik olarak sadece tahıl kısmına bakılmaması lazım. Evet tahıl gereklı değil ancak kilo kontrolünde tahılı tercih ediyorlar. Fazlası zararlı tabi ki.

mamanın içeriğine baktıgımızda kurutulmuş ya da fresh et yerine protein kullanıldıgını goruyoruz. Eğer mama fiyatı 250 tl ve aşagısı olsaydı kabul edilebilir bir durumdu ancak hem içinde gerçek et olmaması, hemde et proteininin oranının yazmaması içinde ne oldugu konusunda süpheye düşürüyor.

Kedilerin sevmesi ne yazık ki iyi mama anlamına değil içeriğinde dikkatlerini çeken birşey oldugu anlamına geliyor

Bütçe ve kilonuzun kilo yaş durumunu paylaşırsanız daha iyi tavsiyelerde bulunabilirim.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben kilosu max 30 tlyi geçmeyecek şekilde bir bütçeye sahibim şu an, ama yakında mezun olup is sahibi olucam, rakam esnetmeye açığım ama henüz değil :) 1 yasindalar ve kiloları birisinim 3.30 diğerinin 3.50 kg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Golosi Kısır KEdi maması var, kendım tecrübe etmedim ama içerik olarak ve fiyat olarak oldukça başarılı. 10 kilosu 200 tl civarı.

Bilinen bir marka olsun diyorsanız ben kedilerime profine kullanıyorum 350 tl. 10 kilosu 350 TL. oldukca memnunum.
Pirinç oranı yüksek ancak değişmeli mama kullanacagım için sıkıntı yaratacagını düşünmüyorum

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
sanırım Golosi ya da britcare kullanicam. Britcare de biraz pahalı ama is bulduktan sonra ordan devam :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care güzel mamadır, 7 kilosu sanırım 350 Tl civarı.

Bütçenizi zorlayabiliyorsanız su an için o fiyat aralıgında en iyi mama kendisi.

Ancak brit care ve brit premium u karıştırmayın aman, cogu satıcı ilana nedense brit care olarak yazıyor ama brit premium gönderiyor.

7 kilo mama tahmini 2.5 ay gider :D

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit Care güzel mamadır, 7 kilosu sanırım 350 Tl civarı.

Bütçenizi zorlayabiliyorsanız su an için o fiyat aralıgında en iyi mama kendisi.

Ancak brit care ve brit premium u karıştırmayın aman, cogu satıcı ilana nedense brit care olarak yazıyor ama brit premium gönderiyor.

7 kilo mama tahmini 2.5 ay gider :D
evet gördüm onları cok yanıltıcı oluyor zaten internetten cok mama almıyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Josera'nın içeriğinde çok az et olduğu için ben pek tavsiye etmiyorum, kediler çok sevse de onların sağlığını düşünmek gerekiyor. Fiyat-performans açısından değerlendireceksek çok daha iyi içeriğe sahip markalar tercih edebilirsiniz. :)