Josera Carismo kedi mamasi hakkinda yanlis bilinenler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Derin

Hayvansever
Kedi Dostu
Yazılarınız ile hayvanseverleri bilinçlendirmeniz çok güzel. Birkaç ilave etmek istediğim nokta olacak.
1) Pet gıdaları sadece analiz değerleri ve içeriklerine göre değerlendirmek yanlış sonuçlar verebilir. Örnek gıda mühendisliğinde yapılan tahliller ile bu değerler çoğu ürünlerde tutmuyor. En doğru sonuç Gıda Mühendislik Fakültelerinde yapılacak tahliller ile elde edilecektir.
2) Josera Carismo için hiç et yok demişsiniz. Tahliller bunu doğrulamıyor. Almanya'da yeni çıkan paketlerde animal protein olarak değer yazıyor ve benim yaptığım tahlil ile aynı değerde.
3) Carismo'nun B vitamini,biyotin ve tuz oranının Türkiye'deki diğer ürünlere göre çok çok iyi olduğu aşikâr.
4)Josera'nın tüm ürünlerinde tahıllar grubundan en faydasız olan buğday hiç kullanılmaz ve çoğu ürünleri az tahıllıdır. Tahılsız grupları da vardır.
Sonuç olarak Josera çok kaliteli bir üründür.

• Beğen
Tepkiler: XFQ

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Mamalar hakkında çok fazla bilgiye sahip olan yöneticimiz @socrabbit kendisi gerekli açıklamayı sizinle paylaşacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yazılarınız ile hayvanseverleri bilinçlendirmeniz çok güzel. Birkaç ilave etmek istediğim nokta olacak.
1) Pet gıdaları sadece analiz değerleri ve içeriklerine göre değerlendirmek yanlış sonuçlar verebilir. Örnek gıda mühendisliğinde yapılan tahliller ile bu değerler çoğu ürünlerde tutmuyor. En doğru sonuç Gıda Mühendislik Fakültelerinde yapılacak tahliller ile elde edilecektir.
2) Josera Carismo için hiç et yok demişsiniz. Tahliller bunu doğrulamıyor. Almanya'da yeni çıkan paketlerde animal protein olarak değer yazıyor ve benim yaptığım tahlil ile aynı değerde.
3) Carismo'nun B vitamini,biyotin ve tuz oranının Türkiye'deki diğer ürünlere göre çok çok iyi olduğu aşikâr.
4)Josera'nın tüm ürünlerinde tahıllar grubundan en faydasız olan buğday hiç kullanılmaz ve çoğu ürünleri az tahıllıdır. Tahılsız grupları da vardır.
Sonuç olarak Josera çok kaliteli bir üründür.
Benim için bir mamanın kaliteli olması için içeriğinde sıfıra yakın kimyasal ve tahıl ürünü olmalıdır. Tabii bu size veya başka birine göre içeriğindeki protein oranı vs. olarak da değerlendirilebilir. Benim görüşlerim doğrultusunda değerlendirirsek hâlâ Josera Carismo'nun çok kaliteli bir ürün olduğunu düşünmemekteyim. Gıda mühendisi olsam dahi piyasadaki her mamayı tahlilden geçiremeyeceğimden dolayı ortalama bir şey söylemek durumundayım.

Derin

Hayvansever
Kedi Dostu
Sayın socrabbit, cevabınız için teşekkür ederim. Tabiki piyasadaki tüm ürünleri tahlilden geçirin asla demiyorum. Ancak belirttiğiniz gibi Carismo da hiç et yok kelimesi uygun olmamaktadır dediğim gibi poşetlerin ön yüzünde animal protein miktarı açıkça yazıyor. Tabiki kimyasal ve tahıl olmaması yanında o ürünün içeriğindeki nem indeksi , vitamin değerleri , özellikle buğday ( en az biyoyararlanımı olan tahılgillerden ) olmaması , tuz oranı , poşetin arkasında yazan değerlerle tahlil sonuçlarının uyuşması ( çoğunda uyuşmuyor yazmak en kolayı ) önemli konulardan birkaçı. Ben olsam mama hakkında ortalama bir şey söylerken hem kullanıp hem de yetkililerine kafama takılan yerleri sorup öyle
Merhabalar, öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Mamalar hakkında çok fazla bilgiye sahip olan yöneticimiz @socrabbit kendisi gerekli açıklamayı sizinle paylaşacaktır.

yorum yaparım.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi tam olarak ne diyorsunuz Josera Carismo kedi maması alınır mı alınmaz mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@socrabbit, sokak kedileri için tercih edilebilir mi bu mama mesela?
Evet hem ev hem de sokak kedileri için tercih edebilirsiniz. Sokaktaki kedi sayınız az ise bu mamayı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim ancak fazla kediniz varsa aynı fiyata daha fazla mama alabilirsiniz.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, sokakta kedi sayım fazla değildi 6 kedimiz 4 yavrumuz vardı en son şu an yurtdışındayım, yakın bir tarih içerisinde yeniden Türkiye’ye gelmeyi planlıyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Joserayı benim kedim çok sevmişti seçici olmasına rağmen.