Jbl Cp E1901 Green Line Akvaryum Dış Filtre Sizce Nasıl?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

muhammet27

Hayvansever
Balik Dostu
arkadaşlar bu dis filtre nasil fikirlerinizi alabilir miyim Jbl cp e1901 greenline

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Göndermiş olduğunuz özel mesajda da dediğim gibi, JBL güzel marka. İş görür, sizin akvaryumuda kaldırır diye düşünüyorum. Aldınız mı? Alacak mısınız? Bu arada biraz aşağı inerseniz hocam uygun kategoriler mevcut, hep sohbetler kategorisine açıyorsunuz konuyu "Akvaryum" kategorisine taşıdım. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, ne kadar diyorlar fiyatına? Bir bakın çalışır olma durumuna, iyice inceleyin hocam ona göre alın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, az çok anlarsınız çalışıp çalışmadını. Eğer motor çok ses çıkartıyor ise sıkıntısı vardır. Motoru size satarken mutlaka parçalaya bildiğiniz kadar parçalarını çıkartın ve içine bakın. Kırık bir yeri varsa satışı iptal edin, özellikle ses çıkmamasına dikkat edin. Bir de çalıştığı vakit akvaryumun içini çok iyi gözlemleyin.

Fiyat olarak ne kadar istiyorlar?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, 400 lira bayağı uygun geldi. Satıcı herhangi olumsuzluktan bahsetti mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, fiyatı bana bayağı uygun geldi. Gidin bakın bir hocam, eğer aklınıza yatarsa alırsınız. Faturanın üzerine bakın eğer model tam olarak uyuyorsa fiyatı gerçekten uygun. Eğer model farklı ise Google'den aratın modelini ve fiyatına bakın ona göre alın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, öyle elbette hayırlısı hocam ama biraz dikkatli olmakta fayda var. Fatura üzerindeki ürüne ve modele iyi bakın hocam, dış filtrenin altında da marka ve modeli yazar diye biliyorum. Sağına soluna bakın hocam aynı mı?

muhammet27

Hayvansever
Balik Dostu
@Tevfik, bunda selale mi var ben sordum sesi varmi diye oda gic ses yok selalesi var su onun sesi geliyor dedi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, akvaryum içerisindedir büyük ihtimal. Şimdi ne desem yalan olur :) Akvaryumdan anlayan diğer arkadaşlar çok daha fazla detaylı anlatırlar bu durumu. Ben bırakalı yaklaşık 6-7 yıl oluyordur bu hobiyi

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhabalar.
Bahsettiğiniz filtre 1900 L/h gücünde. Bunu 3'e bölersek 633 çıkıyor. Yani yaklaşık olarak 600 litrelik bir akvaryum için uygun. Tabi filtrenin kalitesi vb. etkenler bunu biraz oynatabilir ama 100 litrelik bir akvaryuma fazla akıntı yapacağı açık. Buda balıklarınızı fazla yorup strese neden olur. Stres ise bağışıklık sistemine kötü etkide bulunup hastalıklara açık hale gelmelerine neden olur.

Bunun yerine uygun bir iç filtre alabilirsiniz. 1. ele de bu fiyata bulabilirsiniz iç filtreyi. İç filtre daha çok mekanik temizlik yapar. Bu yüzden biyolojik temizlik için bir de pipo filtre eklersenin japon tarzı çok kirleten balıklar haricinde diğer türlere yeterli olur. Bunları 400 liradan daha ucuza toplayabilirsiniz.
Mesela Eheim Pickup 2010 sizin akvaryumunuza yeterli olur. Hem eheim kendini kanıtlamış güzel bir markadır.
Dolphin f-950 iç filtreyi de kullanabilirsiniz. Bu markada iyidir. Akvaryum fazla kalabalık olmazsa yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Son düzenleme: