Jbl Cp E1901 Green Line Akvaryum Dış Filtre Sizce Nasıl?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@muhammet27, sayfayı yenilediğinizde mesajınız görünür (normal şartlarda yazdığınız da anında çıkar mesajınız) :)

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu

muhammet27

Hayvansever
Balik Dostu
@Beyzpl, benimde buyuk almamin sebebi suyu iyi temizlemesi berrak olmasi zaten 2.el alıyorum o yuzden yani tam dengine gore ali bide suyu temizlemezse sikinti yaparim ben

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Büyük almanız da su temizliği ile biraz alakalı ama daha önemlisi içindeki malzemeler. Mesela ben dlophn markasının şelale filtresini almıştım. Suyun içinde minik partüküller vardı sürekli. Halbuki ben 45 litreye kullandığım filtre 70-60 için daha uygun olurdu. İçine bir miktar sünger ve elyaf koyunca partükülden eser kalmadı denebilir. Almak istediğiniz dış filtre suyu temiz tutacaktır. Bulanıklık olursa içindeki malzemeleri yenileyin. Yine olursa pipo filtre ekleyin, 30-40 liraya bulabilirsiniz. Su berrak olacaktır o zaman.
Bir de haftada bir su değişimi yaparken dip sifonu ile yapın. Dipte biriken ve görüntüyü bozan pislikleri sifon ile çekebilirsiniz. Zaten diğer türlü su değişimi zor olur.

muhammet27

Hayvansever
Balik Dostu
@Beyzpl, ben simdi dis filtre alacam hemde bide su degisimi yapacam bu su degisimi yapmak zorunlumu bu dolphin c1000 alliyorum o zmn sizin tavsiyenizle

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Zorunlu. Size özelden attığım linki okuduysanı azot döngüsü hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Değilse internete azot döngüsü, yeni tank sendromu, akvaryumda amonyak/nitrit yazarak çıkan konuları okumanız iyi olur.
Azot döngüsü sonucunda ortaya çıkan nitratı uygun seviyede tutmak ve tehlikeli olmaması için su değişimi yapın. Bakmaya karar verdiğiniz türü söylerseniz yaklaşık olarak hangi oranda yapmanız gerektiğinde yardımcı olabilirim.
İstediğiniz filtre uygun olacaktır, alabilirsiniz.

muhammet27

Hayvansever
Balik Dostu
@Beyzpl, ouik expro 1000 lik var o nasil garantisi filan var urunun daha bide iste dolphin var ikisin arasinda kaldim ikiside ayni fiyat dolphin ikiside 2.el ama digerin garantisi var daha diye kullanilmis hicbiseyi yok ikisinin arasinda secim yapmak zorundayim sizce hangisini onerirsiniz

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Ouik expro 1000'in yorumlarına baktım. Sessis çalıştığı ve suyu berrak yaptığı yazıyor. Garantisi varsa bence onu tercih edin.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Eheim markasının o ürünü biraz ses yapabiliyor. Bu yüzden bence ouik expro 1000'i tercih edin bence.