Japon Balıkları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar eşim balıkları çok sevdiği için bizde ofisteki masasına kızımla ufak bir akvaryum aldık sürpriz yapmak istedik ona. 2 tane de ufak japon balığı aldık bakımı daha kolay daha dirençli balıklar diye bildiğimiz için. Motor, taş vs koyduk ama eşim iş yerine götüremedi bir türlü evde duruyor kızım her sabah yemlerini atıyor. Özellikle bu türe ilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum japon balıkları söyledikleri kadar dayanıklı mıdır? En güzel en kaliteli yem nedir akvaryumda özellikle hoşlandıkları bir şey var mı? Ağızlarına kum alıp bırakmaktan hoşlanıyorlar sanırım biz çakıl taşı koyarak yanlış yaptık sanırım. Sanırım bir çok kişinin başından bir japon balığı tecrübesi geçmiştir. Küçükken benimde oldu ama hep karınları şişip yüzeyde ters dönüyorlardı yine böyle bir şeyle karşılaşmak istemem. Bu balıkları en sağlıklı nasıl beslemeliyiz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miela, geçmiş zamanda kriza gold besledim 300 litre tankım vardı, eğer akvaryum ne kadar büyük olursa balıkların sağlıklı olması, gelişmesi ve bakımı o kadar güzel olur.

Japon balığı geçmişte besledim fakat benim yine akvaryumum büyüktü ona rağmen, yaklaşık 50 litre bir akvaryumum vardı ve içerisinde 4 japon balığım vardı. Suyunu en geç iki güne bir değiştirin derim, aksi hâlde çok çabuk kirleniyor. Yem markalarını falan inanın unuttum ama şunu itiraf etmek isterim ki; eğer ileride balık besleyeyim bu kesinlikle japon balığı olurdu. Göze muhteşem hitap ediyorlar ve aşırı fazla çeşit mevcut japon balıklarında.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz ev için düşünerek almadığımız için tankımız ufak ve büyütmekte istemiyorum çünkü bizim evde daha önce büyük 2 akvaryum bir de kaplumbağa teraryumu vardı temizlik işi hep bana kaldığı için çocuk kedi bir de bunun sorumluluğunu almak istemiyorum ama yemi günde kaç defa vermeli hangi yem kullanmalıyız konularında bilen biri yardımcı olursa çok mutlu olurum eşim iş yerine götürünce o şekilde baksın söyleyeceğim. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miela, ben aldığım yemi günde bir defa veriyordum sadece o da fazla değildi. Yemin markası Alman markasıydı S harfi ile başlıyordu ama inanın gerisi hiç aklıma gelmiyor :)