Japon Balıkları Hakkında

Gizem

Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
255
Tepkime puanı
145
Puanları
43
Konum
İzmir
Japon balığı akvaryumu da oldukça kolaydır. Herkes hobiye özellikle Küçük yaşlarda kimler evine bir Fanusta bir Japon balığı alarak başlama büyük ihtimalle Tabii o zamanlar o yaşlarda balığının fanusta Olması ona oldukça hapis hayatı yaşattığını bilemiyorlar.

O şekilde de fanusta yaşıyorlar ve herkesin genel Kullandığı cümlelerde de benim Küçükken balığım vardı ama fanustaydı sonra öldü zaten yaşamasını Beklememek lazım. Onlara en az bir 30 40 litrelik yaparım ayarlamak lazım. Ancak bunlar dayanıklı balıklar Isıtıcı ihtiyaç duymazlar ısıtıcı ihtiyaç duymazlar dediğimde de tabii 20 derecelere kadar inebilir. Ama bu Seferde hastalıklar çıkabilir.Oda sıcaklığında balıkları çok rahat bakabilirsiniz. Herhangi bir sorun Teşkil etmez. Bakımı da kolaydır. Düzgün su değişimi aksatmamanız gerekir.

japon-baligi.jpg
 

cigdemcnkc

Kullanıcı
Katılım
9 Mar 2019
Mesajlar
145
Tepkime puanı
81
Puanları
28
Yaş
21
Konum
Karabük
İleride balık almayı düşünen biri olarak paylaşımınızı çok faydalı buldum, teşekkürler 😊
 

Gizem

Kullanıcı
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
255
Tepkime puanı
145
Puanları
43
Konum
İzmir
@cigdemcnkc, rica ederim :) japon balıklarını herkes beslemiyor büyük akvaryumlarda bunu fark ettim, hep böyle egzotik veya okyanus balıklarına önem veriyorlar. ben japon balıklarını seviyorum aşırı sempatik geliyor tabii onları bir fanusun içerisine koymamak gerekiyor :) eğer balık besleyecekseniz akvaryumunuzun büyük olmasını öneririm, aksi halde o balığa eziyet olur :(