Japon Balıkları Hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Japon balığı akvaryumu da oldukça kolaydır. Herkes hobiye özellikle Küçük yaşlarda kimler evine bir Fanusta bir Japon balığı alarak başlama büyük ihtimalle Tabii o zamanlar o yaşlarda balığının fanusta Olması ona oldukça hapis hayatı yaşattığını bilemiyorlar.

O şekilde de fanusta yaşıyorlar ve herkesin genel Kullandığı cümlelerde de benim Küçükken balığım vardı ama fanustaydı sonra öldü zaten yaşamasını Beklememek lazım. Onlara en az bir 30 40 litrelik yaparım ayarlamak lazım. Ancak bunlar dayanıklı balıklar Isıtıcı ihtiyaç duymazlar ısıtıcı ihtiyaç duymazlar dediğimde de tabii 20 derecelere kadar inebilir. Ama bu Seferde hastalıklar çıkabilir.Oda sıcaklığında balıkları çok rahat bakabilirsiniz. Herhangi bir sorun Teşkil etmez. Bakımı da kolaydır. Düzgün su değişimi aksatmamanız gerekir.

japon-baligi.jpg

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
İleride balık almayı düşünen biri olarak paylaşımınızı çok faydalı buldum, teşekkürler 😊

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, rica ederim :) japon balıklarını herkes beslemiyor büyük akvaryumlarda bunu fark ettim, hep böyle egzotik veya okyanus balıklarına önem veriyorlar. ben japon balıklarını seviyorum aşırı sempatik geliyor tabii onları bir fanusun içerisine koymamak gerekiyor :) eğer balık besleyecekseniz akvaryumunuzun büyük olmasını öneririm, aksi halde o balığa eziyet olur :(

Sefakargin

Hayvansever
Balik Dostu
Ben de iki tane japon balığı var, Birisi 2-3 saniyeliğine aşırı soğuk suya temas etti. Neredeyse yarım saattir tuhaf davranışlar sergiliyor. Ne yapmalıyım?

sedatyagci34

Hayvansever
Balik Dostu
Japon balıkları sizin de sölediğiniz gibi bir çok insanın heveslenip bakmaya başladığı ilk balıktır 🙂

En az 30-40 litre ideal tebrik ederim. 👍

Fakat 25 wat değerinde bir ısıtıcı olmasında fayda var. Oda sıcaklığı ile su sıcaklığı arasında ortalama 4 ile 8 derece fark olabiliyor.

Isıtıcısız bir akvaryumda bakılan balığın hasta olmaması içten değildir.

Beyaz benek, Kuyruk kısması ve kuyruK erimesinin ilk nedeni malesef ki ısı kaybıdır 😞