İstanbulVet Veteriner Kliniği - Fatih Koyuncu - Yavru Kedi Ölümü

jadewinder

Kullanıcı

Herkese Selamlar , aşağıda yazacaklarım herkese ders olsun , yavrularını emanet edecekleri veterinerleri çok iyi düşünüp taşınsınlar. Bizim gibi sonunda acı içinde kalmasınlar...
2 buçuk aylık yavru siyam kedilerimi 13 Temmuz 2020 de karma aşı olmaları için Kadıköy Koşuyolu'ndaki Fatih Koyuncu’ya ait olan İstanbulvet veteriner kliniğine götürdü annem. Aşı yapılmadan önce herhangi bir test yapılmadı bu çocukların bağışıklıkları kuvvetli mi, herhangi başka bir sağlık sorunları var mı diye, direk aşı yapıldı. O gün çok kötü oldu yavrular evde, annem veterineri aradı "normal" dedi, salı günü yine çok kötülerdi, yavrularım yanıyorlardı. Yemek yemiyorlardı. Hareketsizlerdi sürekli uyuyorlardı. Aradık yine "normal" dedi, 15 Temmuz çarşamba günü resmi tatil olduğu için çalışmıyordum ve aynı veterinere yavruları götürdüm, bakmadı bile doğru düzgün, ateşlerini ölçmedi., tahlil yapmadı. Orada yavrular tısladı diye "Bakın ne kadar iyiler tıslıyorlar. Ateşleri yok " dedi (ama ateşi herhangi bir ateşölçer ile ölçmedi , hissetti herhalde ateşlerinin olmadığını, ki bir tanesine dokunmadı bile ), biz de "tamam" dedik eve döndük. Evde yavrular titremeye başladılar bir süre sonra. Aradık "titriyor" dedik, yine "normal, veterinere geldikleri için stres olmuşlardır ondandır" dedi. Artık perşembe hiç bir düzelme olmayınca başka bir veterinere götürdük ve sonuçta 2 sinin de 40 ın üzerinde ateşleri olduğu, viral enfeksiyon geçirdiklerini ve durumlarının kritik olduğunu öğrendik. Acil tedaviye başlandı ancak maalesef 23 Temmuz 2020 sabahında kızımızı kaybettik. Bu ölümün suçlusu önce biziz o veterinere güvendiğimiz için, ancak sonra o Fatih Koyuncu denen veteriner müsveddesidir. Hem yavrulara aşıdan önce test yapmaması sebebi ile, hem de yavrularıma 3 gün müdahale etmeyip bizi oyalaması sebebi ile. Belki daha erken müdahale edilse kızım hayatta olacaktı.
Ve işin daha da kötüsü , hiç bir yaptığında bir yanlış bulmuyor , "haklısınız keşke o geldiğinizde bir test yapsaydım" demiyor , kendi 14 yıllık veteriner hekim olmasına o kadar güveniyor ki , ben yanlış yapmam diyor. İşte en fenası da bu. Bu demek oluyor ki yine aynı hatayı yapabilir , yine para kazanmak için aşı yapıp sonrasında ilgilenmeyebilir ve başka yavrular da ölebilir :( Ki yavrumun melek olması sonrası kendisi ile yazıştığımda bana "x oldu" cümlesini kullandı. Bu kadar değer vermiyor o canlara , "x oldu" diyor. Biz geceleri uyuyamıyoruz , içimiz acıyor , düşündükçe kendimizi yiyoruz , kendimize kızıyoruz ...

Bu yaşadıklarımız herkese ders olsun , o İstanbulVet denen paragöz yere de gitmeyin , bizim yaşadıklarımızı yaşamayın..

Ekli dosyalar

Tevfik

Yönetici
Çok üzüldüm, çok üzülerek okudum sonuna kadar başınız sağ olsun. 😔

jadewinder

Kullanıcı
Çok üzüldüm, çok üzülerek okudum sonuna kadar başınız sağ olsun. 😔
Çok teşekkür ederim , maalesef yaşadıklarımız başkalarına ders olsun diye sesimi her yerde duyurmaya çalışıyorum. Bundan sonra yavrularımla ilgili her bir adımımda 40 kere düşüneceğim. Ne olur kimse "aşı" yı küçümsemesin...

Tevfik

Yönetici
Kesinlikle doğru söylüyorsunuz, aşıya herkes dikkat etmeli. Aşıların dahi son kullanma tarihlerinin olduğunu ve doğru yere vuracak hekimi bulmaları gerektiğini bilmeli... ben çok üzüldüm bu duruma :(