Isıtıcıdan Gelen Ses

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Isıtıcım çalışırken belirli aralıklarla çıt çıt diye sesler geliyor. Sizce bunun sebebi nedir sorun yaratır mı? Işığı yanmıyorken yani çalışmıyorken hiçbir ses gelmiyor.

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Açıkçası ses duymak bir şeylerin ters gittiğinin işaretidir gibi geliyor bana, nedenini bilmiyorum ama sizi rahatsız edip, huzursuzluk veriyorsa bence bir şeyler yolunda gitmiyordur😬🙄

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Bahsettiğiniz şey çalışıp kapanma sesi aslında. Isıtıcının veya birşeyler ısıtmak ile ilgili görevi olan diğer çoğu elektronik aletin ışığı yanarken çalışıyordur. Yani ısıtıyordur. Işığı sönünce ise, demek ki istenilen sıcaklığa eriştiği için cihaz durmuştur. Isıtıcıda da aynı şey var, bu çalışıp durma esnasında da bahsettiğiniz gibi sesler çıkarır. Yani normal bir durum bu, endişe etmenize gerek yok.:)

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsettiğiniz şey çalışıp kapanma sesi aslında. Isıtıcının veya birşeyler ısıtmak ile ilgili görevi olan diğer çoğu elektronik aletin ışığı yanarken çalışıyordur. Yani ısıtıyordur. Işığı sönünce ise, demek ki istenilen sıcaklığa eriştiği için cihaz durmuştur. Isıtıcıda da aynı şey var, bu çalışıp durma esnasında da bahsettiğiniz gibi sesler çıkarır. Yani normal bir durum bu, endişe etmenize gerek yok.:)
Bahsettiğim ses açılıp kapanma sesi değil. Bu ses ısıtıcı calistigi süre zarfı boyunca hep geliyor. Tık tık diye bir ses. Ancak ısıtıcı gayet düzgün çalışıyor. Bu sesin sebebini tam anlamadım. acaba içinde kireç oluşuyor o mu kırılıyor. Çalışıyorken bazen sürekli tık tık pat pat sesler geliyor.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Bu sefer anladım. Ama maalesef tam olarak ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Açıkçası benim ısıtıcımda da aynı durum okuyor bazen. Ama "tık tık" tarzı bir sesten ziyade hafif bir cızırtı. Her ne olursa olsun benim düşüncem ufak bir problem olduğu, dediğiniz gibi bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum.