Isırma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba benim 1 hafta sonra 5 aylık olacak oğlum Çakıl son zamanlarda sürekli bizi ısırmaya başladı ve veterinerimiz dişi kaşınıyordur ondan olabilir başka bir sorunu gözükmüyor dedi ama böyle detaylı bir muayenede yapmadı ki zaten görünürde başka bir şey belirtileri yok. Isırması şöyle oluyor sabah uyanıyor sevdiriyor kendini hoş güzel sonra bir anda koluma atlıyor deli gibi ısırıyor. Acaba diş yüzünden mi yoksa ergenliğe mi giriyor iyice kafam karıştı. Önerilerinizi bekliyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her ısırdığında kızıp iletişiminizi kesmelisiniz. Mümkünse bulunduğunuz yerden bile uzaklaşın. Ek olarak elinize kolonya, el kremi gibi şeyler sürerseniz kokusundan dolayı ısırmak istemeyecektir. :) Diş çıkarmadıysa diş çıkarma döneminde olabilir.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Her ısırdığında kızıp iletişiminizi kesmelisiniz. Mümkünse bulunduğunuz yerden bile uzaklaşın. Ek olarak elinize kolonya, el kremi gibi şeyler sürerseniz kokusundan dolayı ısırmak istemeyecektir. :) Diş çıkarmadıysa diş çıkarma döneminde olabilir.
Diş çıkarmadı henüz ondan sanırım. Kolonyayı denedim ve tam elime atlarken uzaklaştı 😂 teşekkür ederim. Bir de dişlerini fırçalamaya başladım belki o da ekstra rahatlatır dişlerini diye

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben kolonya, el kremi sürdüğümde aksine Çaklıt'ın daha çok ilgisini çektiğini farkettim direk kokluyor yalıyor kimyasal olduğu için pek önermem bunu. Ama her kedinin karakteri farklıdır belki Çakıl ısırmaz yalamaz böyle olunca 🤷‍♀

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben şşşiiiiii, hayır diye baya yüksek sesle bağırıyorum artık alıştı direk gidiyor ya da duruyor birşey yapmadan. Ama kendisini iyice kaptırdığı hırslandığı zamanlar oda spreyi kutusunu yıkadım su koydum içine onu sıkıyorum ve aynı anda yine bağırıyorum. Zamanla spreyi gördükçe ya da bağırdıkça benim akıllı minnoşum su gelecek sanıp kaçıyor ya da durup öyle bana bakıp gözlerini kırpıştırıyor kıyamam ona ben be çok tatlı oluyor 😍 tabi sonra üzülüyorum kötü bi ebeveynsin Çiğdem diyorum sanki ona kötülük yapıyomuşum gibi hissediyorum korkutarak 🙄

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben kolonya, el kremi sürdüğümde aksine Çaklıt'ın daha çok ilgisini çektiğini farkettim direk kokluyor yalıyor kimyasal olduğu için pek önermem bunu. Ama her kedinin karakteri farklıdır belki Çakıl ısırmaz yalamaz böyle olunca 🤷‍♀️
Kolonya kokusunu hiç sevmedi şişesini görünce uzaklaşıyor 😂

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben şşşiiiiii, hayır diye baya yüksek sesle bağırıyorum artık alıştı direk gidiyor ya da duruyor birşey yapmadan. Ama kendisini iyice kaptırdığı hırslandığı zamanlar oda spreyi kutusunu yıkadım su koydum içine onu sıkıyorum ve aynı anda yine bağırıyorum. Zamanla spreyi gördükçe ya da bağırdıkça benim akıllı minnoşum su gelecek sanıp kaçıyor ya da durup öyle bana bakıp gözlerini kırpıştırıyor kıyamam ona ben be çok tatlı oluyor 😍 tabi sonra üzülüyorum kötü bi ebeveynsin Çiğdem diyorum sanki ona kötülük yapıyomuşum gibi hissediyorum korkutarak 🙄
Ben bunlarıda deniyim en iyisi bazen koparacak gibi ısırıyor manyak 😂 ister istemez tepki gösteriyorum daha da hırslanıyor 🤦🏻‍♀️ 1 aya diş olayı düzelirmiş o zamana kadar en azından ısırmaya alışmasın diye uğraşmam lazım. Ben şşşt yapınca uzaklaşıyor bazen ama küçük kardeşimi hiç takmıyor 🤦🏻‍♀️