Irk seçimi ilk defa

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Meraklı75

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar ilk defa köpek alacağım ama ırk seçimi konusunda çelişkideyim,aklımda ilk defa köpek bakacağım yavrudan alacağım köpeği aklımdaki Irklar;
-Alman Çoban Köpeği(K-9)
-Pitbull
-Amstaff
Korkuyorum pitbuldan biraz sizce ilk defa köpek sahibi olcak biri için sizce hangi ırk aldığım köpek heveslik deyil arkadaş olucam koşucam zıplıcam öyle elimde köpek olucak diye köpek istemiyorum sizce hangi ırk?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Irk tercihi yapmaktansa kanınızın ısındığı bir köpeği almanızı tavsiye ederim. Köpeklerin karakteristik özellikleri türlerinden çok daha önemli.

Meraklı75

Hayvansever
Kopek Dostu
Irk tercihi yapmaktansa kanınızın ısındığı bir köpeği almanızı tavsiye ederim. Köpeklerin karakteristik özellikleri türlerinden çok daha önemli.
Hepsine kanım ısınıyor ama pitbull saldırgan diye biliyorum ama amstaff öylemi bilmiyorum sizce pitbull ile amstaff arasındaki karakter farkları nelerdir ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Saldırgan yetiştirilen canlı saldırgan, sevecen yetiştirilen canlı ise sevecen olur. Yalnızca köpeğin cinsine bakarak karakteristik özelliklerini söylemek mümkün olmayacaktır. Her canlının kendine özgü karakteristik özelliği vardır. Bu sebeple köpeğiniz isterseniz sokaktan alınmış kırma, isterseniz safkan pitbull olsun kendine özgü özellikleri olacaktır. Dış görünüşten ziyade size uyum sağlayacak bir köpek sahiplenmenizi öneririm. Sahipleneceğiniz kişiden köpeğin karakteri hakkında bilgi vermesini isteyebilirsiniz. Direkt ırk önerisinde bulunmayı doğru bulmuyorum.