İran kedisi Mama tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

B.A.R

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar ismim Aras.
2 yaşında İran kırması, kısırlaştırılmış, erkek bir kedim var. Çok emin olmamakla birlikte kullandığım mamanın (Pronature) iyi olmadığını düşünüyorum. Bütçem kısıtlı olduğu için hangi mamayı seçmem konusunda karar veremedim bir türlü. Matisse, La Vital , Mystic ve Friskies gibi markaların somonlu kısırlaştırılmış olanları tercih edilebilir mi bilemedim. 1,5 Kg için 60 - 70 TL üst sınırım var. (Daha uygun fiyatlı bir seçenek çok iyi olur) Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, marka önerisini arkadaşlar yapar ancak tek defada 10-15 kiloluk alırsanız kaliteli mamaların bile kilosu 40-50 liraya geliyor.

ben 135 liraya 1.5 kilo fitmin alıyordum 10 kilosu 400 lira. Siz hesap edin.

B.A.R

Hayvansever
Kedi Dostu
Bayatlama olmuyor mu 6 ay kullanır 10kg olanı

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben 10 KG mamayı alıyorum içerisinden kedilerin 2-3 haftada bitireceği kadar mamayı saklama kabına alıyorum.

Kalan mamanın havasını boşalttıktan sonra agzını kilitliyorum (genel olarak kilitli paketle geliyor sanırım)

Eğer imkanınız var ise 5-5 2ye bölmeniz sonra ayrı bir saklama kabına 2-3 haftalık kadar almanız.

Köpeğimde bir bayatlama ile karşılaşmadım, güneş görmeyen kuru bi yere koyunca sıkıntı olmaz. Aynı mantık ile kedime de 10 kilo aldım.

Acıkcası nereden baksanız yarı yarıya para verip sağlam bir mama yedirmek , 1.5 kiloluk ucuz mama yedirmekten daha mantıklı geldi bana.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Matisse, La Vital, Friskies kesinlikle fiyatına değecek mamalar değil, sağlıklı olduklarını da söyleyemeyiz. Fiyat aralığınıda alabileceğiniz en iyi mamanın Mystic olduğunu düşünüyorum. Diğerlerinin içerisinde çok fazla kimyasal bulunuyor. Fiyatın üzerine biraz daha ekleyebilirim derseniz Profine ve Brit Care de tavsiye edebilirim. :)

B.A.R

Hayvansever
Kedi Dostu
Matisse, La Vital, Friskies kesinlikle fiyatına değecek mamalar değil, sağlıklı olduklarını da söyleyemeyiz. Fiyat aralığınıda alabileceğiniz en iyi mamanın Mystic olduğunu düşünüyorum. Diğerlerinin içerisinde çok fazla kimyasal bulunuyor. Fiyatın üzerine biraz daha ekleyebilirim derseniz Profine ve Brit Care de tavsiye edebilirim. :)
Mystic Sterilised Kısırlaştırılmış Somonlu Kedi Maması bu fiyat için en iyi tercih mi? 45 TL fiyatı 55-60 verebilirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet, o fiyat aralığında daha iyi içeriğe sahip bir mama olduğunu düşünmüyorum. :)