İlk kez kedi sahiplenmek ve kedinin çok küçük olması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mamacat

Hayvansever
Kedi Dostu
Kullanıcı ismim her ne kadar çok iddialı olsa da aslında hayatımda ilk kez kedi sahipleneceğim.. Ailesi olacağım kedim de oldukça küçük henüz bir aylık.. Annesi yok ve ezilmekten kurtarılmış. İlk başta "bakımı zaten çok zor değil, okudum her şeyi" desem de yarın evimize geleceği için biraz heyecanlanmış durumdayım.
Dikkat et diyeceğiniz noktaları, önerilerinizi, sizin kedinizle ilk günleriniz ve eve adaptasyon sürecinizi dinlemeyi çok isterim.. Teşekkürler şimdiden!

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk başta kumunu basit, görebileceği yere koyun ve ilk orayla tanıştırın. Mama ve Su kapları yanyana olmasın. Çok üstüne gitmeyin, bırakın o size gelsin, alışsın. Evi yavaş yavaş gezdirin. Başta geldiğinde evi garipseyip, saklanabilir. Normal, korkmayın. Yanında yüksek sesle konuşup korkutmayin.

Kullanılmıyor

Hayvansever
Ömürlük olsun öncelikle 💘 Bızım evde baktıklarımız ortalama 30-40 günlük civarıyken yas ve kuru mama yemeye baslamıslardı anne sütüne ek olarak sizde anne sütü olmadıgı ıcın ya da dırek mamadan baslayabilirsiniz ya da şartlarınız uygunsa süt tozu ile besleyebilirsiniz eger bebegin biberonu kabul etmesınde sıkıntısı yoksa.Kum alıskanlıgı muhtemelen henuz olusmamıstır ama basit pamugu ıslatıp poposuna sürün onu da kum kabına koyun %90 direk kuma yapar en fazla 1-2 kez kacırır dısarı.Vucut sıcaklıgına dıkkat edın gün icinde... Kücük gibi dursa da 1 ay yine bir cok şeyi ögrendigi bir vakit aslında kısa surede birbirinize alısacagınızı dusunuyorum ben:love:

mamacat

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, çok teşekkür ederim cevaplarınız için!
Veterinerden sonra eve geldik, bakalım şu an yatağı olmasına rağmen koltuğun altında uyumayı tercih etti hınzır :) Evi geziyor, bizi izliyor ama genelde koltuk altlarında. veteriner de bu normal ve ilk başlarda olur demişti. Yavru kedi maması yiyebiliyormus ondan aldık, vitamin aldık pek sevdi. Biraz da oyun oynadık.
Birkaç güne alışacağını ve benimseyeceğini düşünüyorum.
Ben de gözlerimden kalpler çıkar vaziyette izliyorum her hareketini ❤️

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@mamacat, o yatakta hiçbir zaman yatmiyorlar 😀
Biz de aldık arkadasa verdim. Ya bizimle uyuyor ya da koltuklarda

mamacat

Hayvansever
Kedi Dostu
O koltuklar zaten.. Bilmediğim yerlerini öğrendim bugün. Her tarafına giriyor, kırk saat aradım. Artık biraz daha iyiyiz bayağı alıştı, beklediğimden daha kolay oldu hatta. Ben de yeni anne modunda "aa yavrum işedi ve üstünü kapıyor" diye diye geziyorum hahaha :)

mamacat

Hayvansever
Kedi Dostu
zaman ne hızlı geçiyor, canım kızım beş aydır bizimle ve kocaman bir hanımefendi oldu bile. hayatımdaki en doğru ve en güzel karar kızımı sahiplenmek oldu. bu soruyu görünce de duygulandım 🥰