İlk Kedim Birkaç Sorum Var ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediler için yaş mama tarifleri:

Kediler için kuru mama tarifi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama önerisi ve diğer sorularınız için ayrı ayrı başlık açmaktan lütfen çekinmeyin. Ayrı başlık açmanız üyelerimizin bilgili olduğu konular hakkında daha rahat yardımcı olmasını sağlar. Bu şekilde bilgi karmaşasını önleyerek doğru bilgiyi daha rahat elde edebilirsiniz. :)

eypcn.ytmz

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama önerisi ve diğer sorularınız için ayrı ayrı başlık açmaktan lütfen çekinmeyin. Ayrı başlık açmanız üyelerimizin bilgili olduğu konular hakkında daha rahat yardımcı olmasını sağlar. Bu şekilde bilgi karmaşasını önleyerek doğru bilgiyi daha rahat elde edebilirsiniz. :)
Haklısınız ama şimdi ayrı ayrı birçok konu açmak kısa kısa sorular için gerek yok diye düşündüm tüm soruları genelleme yaparak kedi besleme ve bakım çatısı altında genelleyip öyle sorayım dedim ama haklısınız ayrı ayrı sorsam karmaşanın önüne geçer birdahakine daha dikkat eder ve bu şekilde sorularımı sorarım teşekküt ederim 🙏

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aşı,çip hepsi bildiğim kadarıyla veterinerde yapılabiliyor ancak pasaport olayını nasıl yapmamız gerekiyor bu kınuda bilginiz varmı nerelere nasıl naşvuru yapılıp kediye pasaport çıkartabiliyoruz 🤔
Taşıma kafesi birkaç petshop gezdim genellikle hep plastik taşıma kafesleri var metallerine hiç rastlamadım biraz daha araştırıp bulacağız artık birşekilde iyi oldu söylediğiniz yoksa gidip direk plastik kafes alacaktım.
Yaşadığım yerde henüz ne bir sokak kedisi nede sokak köpeği görmedim buralarda ahava soğuk belkide ondan yoktur ama çıkartacak olursam dikkatli olurum havalar biraz daha ısınsın ama ilk önce. Yaş olarak dediğim gibi 11 aylık civarı denildi ama emin değiliz şuanda yaş mamada yiyor kuru mamada dedipiniz ev yapımı yaş mamalara bakıp araştırıp kendim yapacağım bundan sonra. Uyku olarak mesela şuanda ışıklar açık pencere önündeki minderinde bir süredir uyuyor ama ışığı kapattığım an uyku modundan çıkıp dolanmaya başlıyor ufaklık😂
Pasaportu da veterinerler çıkarıyor diye biliyorum. Ek bir işlem yapılması gerekiyorsa orada yaşayan veterinerler tarafından bilgilendirmeniz daha doğru olur. Prosedürler bazen değişiklik gösterebiliyor. Plastik kafesi kabul etmeme sebepleri özellikle köpeklerin uçuş anında korkup kafesi kırıp çıkabiliyor olması. Bu şekilde kafesinden çıkıp denizin ortasında kaybolan ve uçuşta hayatını kaybeden, karmaşaya sebep olan birkaç köpek olmuştu. Her şeyden önce evcil hayvanınızın güvenliği için de açamayacağı-kıramayacağı ve rahat nefes alacağı kafesler en iyisi olur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Haklısınız ama şimdi ayrı ayrı birçok konu açmak kısa kısa sorular için gerek yok diye düşündüm tüm soruları genelleme yaparak kedi besleme ve bakım çatısı altında genelleyip öyle sorayım dedim ama haklısınız ayrı ayrı sorsam karmaşanın önüne geçer birdahakine daha dikkat eder ve bu şekilde sorularımı sorarım teşekküt ederim 🙏
Forumdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak görevimiz :)

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Pasaportu veteriner klinikler çıkarıyor. Çıkaran hekimin kaşesi ve can dostunuz hakkında bilgileri girmesi gerekiyor. içine olduğu aşılar ve sağlık durumu yazılıyor. seyahate çıkmasıgerekiyorsa da yine bir hekimin onaylaması gereken sayfalar var içinde.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@eypcn.ytmz,
Kızışma konusunda bir bilgim yok Malesef.
Yaş mama evde yapabilirsiniz daha sağlıklı. Ama bazen zaman ayıramıyabiliyoruz. Ben herzaman kenarda paket 1yaş mama bulunduruyorum. Yaş mama da şahsi tavsiyem içeriklerine dikkat etmeniz (et oranı, vitamini vb) sonra kedinizin ağız tadına kalmış. Whiskas asla tavsiye edilmiyor. Yapay içerikler çok fazla ve ileriye dönük rahatsızlıklar yaşanabilir. Ben yaş mamada denediklerimi listele dim sevmediklerini eledim. Tabi ilk şuursuzca aldıklarım da vardı. Şöyle :
schesir her çeşidini çok seviyor favorimiz.
Purina gourmet sevdi ama tercih etmiyorum
Sheba sevdi ama eh
Tomi Junior sevmedi
Goddy somon karides yüzüne bakmadı
Reflex ödül cubukları beyenmedi.
Tasma olayında ne kadar erken alıştırırsanız okadar sağlıklı. Ama ilk zamanlar lütfen siz yokken çıkarın. Kendi çıkarmaya çalışabilir. O esnada tırnakları zarar görebilir.
Tırmalama tahtası içinde aynısı geçerli ne kadar çabuk alışırsa o kadar iyi. Ben alırken boyuna dikkat etmedim. Bence biraz uzun alın.
Vitamin olarak gimcat multivitamin veriyorum 3_4günde bir bayılarak yiyor
Tarak olmaz sa olmaz birşey.
Kedi evine de bence gerek yok şapşik lere özenip alıyoruz yüzüne bakmıyorlar. Onun yerine internetten yapılan kutudan ev-çıtadan çadır yapabilirsiniz hem maliyet düşük hem beyenmezsen atarsınız. Ben 3tane attım.
Yatağında yatmıyor çamaşır leğeni tercih ediyor. 😇😇

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@eypcn.ytmz,
Kızışma konusunda bir bilgim yok Malesef.
Yaş mama evde yapabilirsiniz daha sağlıklı. Ama bazen zaman ayıramıyabiliyoruz. Ben herzaman kenarda paket 1yaş mama bulunduruyorum. Yaş mama da şahsi tavsiyem içeriklerine dikkat etmeniz (et oranı, vitamini vb) sonra kedinizin ağız tadına kalmış. Whiskas asla tavsiye edilmiyor. Yapay içerikler çok fazla ve ileriye dönük rahatsızlıklar yaşanabilir. Ben yaş mamada denediklerimi listele dim sevmediklerini eledim. Tabi ilk şuursuzca aldıklarım da vardı. Şöyle :
schesir her çeşidini çok seviyor favorimiz.
Purina gourmet sevdi ama tercih etmiyorum
Sheba sevdi ama eh
Tomi Junior sevmedi
Goddy somon karides yüzüne bakmadı
Reflex ödül cubukları beyenmedi.
Tasma olayında ne kadar erken alıştırırsanız okadar sağlıklı. Ama ilk zamanlar lütfen siz yokken çıkarın. Kendi çıkarmaya çalışabilir. O esnada tırnakları zarar görebilir.
Tırmalama tahtası içinde aynısı geçerli ne kadar çabuk alışırsa o kadar iyi. Ben alırken boyuna dikkat etmedim. Bence biraz uzun alın.
Vitamin olarak gimcat multivitamin veriyorum 3_4günde bir bayılarak yiyor
Tarak olmaz sa olmaz birşey.
Kedi evine de bence gerek yok şapşik lere özenip alıyoruz yüzüne bakmıyorlar. Onun yerine internetten yapılan kutudan ev-çıtadan çadır yapabilirsiniz hem maliyet düşük hem beyenmezsen atarsınız. Ben 3tane attım.
Yatağında yatmıyor çamaşır leğeni tercih ediyor. 😇😇
Aslında yurtdışında çok kaliteli ve kedilerin seveceği şekilde dizayn edilen kedi evleri var. Buradaki gibi çok yüksek fiyatlara satılmıyor. Uygun ve kullanışlı bir tane bulunursa özellikle tırmanmayı ve yüksek yerlerde oynamayı seven kediler için kaçırılmamalı. Türkiyede binlerce liraya satılanların çoğu işe yaramıyor süs niyetine duruyor evde :)