İLK DEFA KÖPEK BESLEMEK İSTİYORUM ( EVDE )

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

JD.RIZA

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, nasıl başlayacağımı bilmiyorum, 16 yaşında 1.80 boyunda lise3'e giden biriyim.Hayatım boyunca evde köpek beslemek yanımda bi koruyucu yani arkadaş istiyordum fakat ailem pek sıcak bakmıyordu, bu aralar ailemi ikna ettim ve taşıcağımız dublex ev'de üst katında bakabileceğimi söyledi ve bende hayatımda ilk defa köpek besliyicem ve sizden yardım istiyorum.Rottweiler-AlmanKurdu ikisinden birini istiyorum fakat bilgili kişilere sorunca Alman Kurdunu almamı tavsiye ediyorlar, neden diye sorduğumda rot'lar ilk köpek beslemek için ideal değil diyor ben de sizden bi yardım almak istiyorum sizce ne yapmalıyım.
NOT: yavru almak istiyorum, para konusu önemli değil.Her türlü bilgiye açığım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benden naçizane bir tavsiye, köpek sahiplenmeden önce detaylı bilgilere sahip olmanı öneririm. Teknik olarak bir bilgiye sahip olduğun zaman pratikte yabancılık çekmezsin :)

Aklına takılan herhangi bir soruyu burada sorabilir, sitemiz içerisinde hayvansever dostlar yardımcı olurlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
2 sene sonra üniversite sınavına girecekseniz, eğer yanınızda köpek bakımında size yardımcı olacak biri olmazsa çok sıkıntı çekersiniz.
Dostunuzu satın almak yerine de sahiplenmenizi tavsiye ederim.

JD.RIZA

Hayvansever
Kopek Dostu
Pardon sanırım yanlış anlaşıldım, para ile almak istemiyorum.Barınaktan veya belirli sitelerden ücretsiz sahiplenme ile alacağım.Kendimde ırk ayırdığım gerçek kendimi kandırmama gerek yok.
Birde dediğiniz gibi yanımda yardım edebilecek 21 yaşında üniversiteli bir abim var yani bakım konusu bence sıkıntı olmaz.
Benim korktuğum aldığım köpek çok havlar mı yada ben eğitebilirmiyim yani onun gözünde 'lider' olabilirmiyim.
Birde ROT-ALMAN KURDU ikisinide çok araştırıyorum sizce ne yapmalıyım.Her abi-abla tavsiyesine açığım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pardon sanırım yanlış anlaşıldım, para ile almak istemiyorum.Barınaktan veya belirli sitelerden ücretsiz sahiplenme ile alacağım.Kendimde ırk ayırdığım gerçek kendimi kandırmama gerek yok.
Birde dediğiniz gibi yanımda yardım edebilecek 21 yaşında üniversiteli bir abim var yani bakım konusu bence sıkıntı olmaz.
Benim korktuğum aldığım köpek çok havlar mı yada ben eğitebilirmiyim yani onun gözünde 'lider' olabilirmiyim.
Birde ROT-ALMAN KURDU ikisinide çok araştırıyorum sizce ne yapmalıyım.Her abi-abla tavsiyesine açığım.
Ben ırklara göre karakter analizini pek doğru bulmuyorum herkese saldıran bir pomeranian boo da olabilir herkese kendini sevidren minnoş kangal da. Yalnızca bakım şartlarına göre bir ırk tavsiyesinde bulunabilirim (tüy dökümü istenmemesi, evde bakım, düşük bakım maaliyeti vs.).

Mia

Hayvansever
Kedi Dostu

"lider" görünümüne sahip olmanıza gerek yok, ona "dostça" yaklaşmanız fazlasıyla yeter.

Yakın zamanda bende bir köpek sahipleneceğim. Golden düşünüyoruz fakat buna barınakta karar vereceğiz. Hangi dostumuzun bize ihtiyacı daha fazla ise, onu ailemize dahil edeceğiz.

Ayrıca büyük ihtimalle önceden bir sorumluluk elde etmediniz evcil hayvan olarak. Bence öncelikle bir kuş veya kedi sahiplenin. Bakımları ve davranışları bazen sizi çok yoracak. Ama ne olursa olsun ona dostça yaklaşın lütfen.