İlk defa kedimiz oldu ama sorunlarımız var, fikirlerinizi rica ediyorum.

Metin

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
14 Tem 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İstanbul
3,5 aylık bir yavruyu şans eseri kurtardık ve tekrar kaderine terk edemedik. Eşimin ve benim önceden kedi beslemeye yönelik bir tecrübemiz bulunmuyor.
İlk iş olarak veteriner kontrolü ve iç/dış parazit aşılarını yaptırdık. Evde çocuklarımız olduğu için tırnaklarını kestirdik ve evimizde bizimle birlikte yaşamaya başladı.

Yorumlarınıza ihtiyacım var,

Olumlu konular
Çok uysal, kendini sevdiriyor, sevgisini hissettiriyor. Mutlu olduğunu hissediyorum. (Mırlamalar, sürtünmeler, kafa tokusturmalara başladı)
Eve gelir gelmez kendi tuvaletini, kumunu kullanmaya başladı. Şimdilik sorun yok gibi
Royal Canin marka kuru mama ile beslemeye başladık veterinerimiz tavsiyesi ile. Bir problem yok şimdilik beğeniyor gibi.
Evin farklı yerlerine su kapları koydum özellikle susuz kalmasın diye.
Oyuncu, çocuklarla iyi geçiniyor.

Olumsuz konular

Kendi karnını emmeye çalışıyor sürekli, patilerini bir ileri bir geri açıp kapatarak. Geceleri sürekli benim yanıma gelmeye çalışıyor ve geldiğinde bunu yapıyor yine. Sanıyorum bu annesinden erken ayrılmasından kaynaklanıyor. Bu durum geçici midir?

Geceleri uyku ile ilgili ciddi bir problemimiz var, Defalarca kendi yerine koysamda ısrarla benim yanıma geliyor. Kapımı kapatmalı mıyım? Bu gece konusu ile ilgili çok başlık okudum ama sanki çözebilen yok gibi. Tavsiye edenler var, böyle düzene alabildiğini ve alıştığını söyleyenler var ama ben miniği geceleri bir yere kapatmayı istemiyorum. Büyüyünce düzelebiliyor mu bu durum?

Çocukların odalarına girip ısırabilir ve çocuklar korkarsa miniğe tepkili olurlar diye çekiniyorum. Onların da odalarının kapısını kapasak bu sefer çocuklar korkar diye arada kaldım.

Hayvan eve geldiğinde tertemizdi, şimdi bir koku başladı. Veterinere gideceğiz ama bu durum neden kaynaklanabilir?

Teşekkürler ilginiz için şimdiden,
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,318
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Annesinden erken ayrılan kedilerde meme emmeye çalışma, sahibine veya yumuşak şeylere masaj yapma gibi davranışları gözlemleyebiliyoruz. Kendini daha iyi hissetmesi için onun boyutlarında peluş oyuncak alabilirsiniz.
Kedinizin yanınızda yatmasını istemiyorsanız yatağınızın hemen yanına onun yatağını koyabilirsiniz. Elinizle ulaşabileceğiniz kadar yakın bir yere koyarsanız geceleri yanınızdan indirip yatağına koyduğunuzda onu sevmeye devam edebilir ve güvende hissetmesini sağlayarak uyutabilirsiniz. Gün geçtikçe orada uyumaya alışacaktır.
Kokunun nereden geldiğini söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Mama kaynaklı olabilir.
 

Benzer konular