İlk beslediğiniz evcil hayvanınız nedir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün aklıma böyle bir konu açmak geldi. ilk beslemiş olduğunuz ilk hayvanınızı hatırlıyor musunuz? unutmak benim için mümkün olmadı halen aklımdadır. benim ilk beslediğim hayvanım golden cinsi köpeğimdi ismi de zeus idi eski bilgisayarımda kaldı fotoğrafları :( bulabilirsem sizlerle paylaşcam

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Benim hiç hayvanım olmadı. Ailem izin vermedi. Birkaç muhabbet kuşu aldık daha sonraları. Şu an hiç hayvanım yok. Corgi köpek sahiplenmek istiyorum, Evde bakabilir miyim, olur mu bilmiyorum. Bahçem yok.

papaganlar

Hayvansever
O kadar çok ki sanırım bende köpek ile başladım babam iş yerinden getirmişti. Beagle cinsi çok akıllı bir yavru idi. Apartman hayatında zorlandığını düşündükleri ve dini inançlar ağır bastığı için Tekirdağ'da amcamın evine göndermiştik. Tabi ben hiç istememiştim gitmesini ama gönderildi. Orada müstakil bir ev olduğu için rahat edeceğini düşündük ve öyle de oldu. Sonrasında yıllar sonra avcılar tarafından vurularak öldüğünü üzülerek duymuş olduk. Ondan sonrasında köpeklerim oldu yine balıklarım ve son olarak kuşlarım :) Şimdi bu aralar yine balık sevdasına düştüm büyük bir akvaryum kurma hayalindeyim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
28

çok güzel köpekler, umarım en kısa sürede kavuşursunuz. aslında aileniz bir defa kedi, köpek, tavşan gibi hayvanları beslediği vakit artık sürekli besleyeceklerdir, bundan eminim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
O kadar çok ki sanırım bende köpek ile başladım babam iş yerinden getirmişti. Beagle cinsi çok akıllı bir yavru idi. Apartman hayatında zorlandığını düşündükleri ve dini inançlar ağır bastığı için Tekirdağ'da amcamın evine göndermiştik. Tabi ben hiç istememiştim gitmesini ama gönderildi. Orada müstakil bir ev olduğu için rahat edeceğini düşündük ve öyle de oldu. Sonrasında yıllar sonra avcılar tarafından vurularak öldüğünü üzülerek duymuş olduk. Ondan sonrasında köpeklerim oldu yine balıklarım ve son olarak kuşlarım :) Şimdi bu aralar yine balık sevdasına düştüm büyük bir akvaryum kurma hayalindeyim.

çok üzüldüm :( inanın çok üzüldüm vurulmasına adi, pislik yaratıklar ne istediler o masum candan inanın anlamıyorum. akvaryum kuzenimde vardı ama daha sonra arkadaşına vermişti, akvaryum hobinizde var ise lütfen küçük bir fanusa koymayın balıkları çünkü bu şekilde onlara eziyet ediyoruz...

HayvanSever

Yeni Üye
Diger Dostu
Yalnız yaşıyorum, ailem bana yakın. Bakalım. Evde köpek beslemek için ne yapılması gerek, ne gibi zorluklar var gibi durumlar hakkında bilgi verebilecek biri lazım.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Yalnız yaşıyorum, ailem bana yakın. Bakalım. Evde köpek beslemek için ne yapılması gerek, ne gibi zorluklar var gibi durumlar hakkında bilgi verebilecek biri lazım.

bu sizin için güzel bir avantaj bende araştırıp paylaşım yapacağım sizin için umarım işinize yarar, evimde bazı kitaplar var onları okuyup size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışcam

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Birçok kişinin olduğu gibi benim ilk beslediğim hayvan muhabbet kuşu :)

Babam iki tane almıştı, ama yeterli olamamıştık kuşlara; çok fazla yumurtlamalarından dolayı ölmüşler. O dönem muhabbet kuşu aldığımız yer söyle söylemişti.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Birçok kişinin olduğu gibi benim ilk beslediğim hayvan muhabbet kuşu :)

Babam iki tane almıştı, ama yeterli olamamıştık kuşlara; çok fazla yumurtlamalarından dolayı ölmüşler. O dönem muhabbet kuşu aldığımız yer söyle söylemişti.

sonundaki ölüm kelimesini hiç sevmiyorum :( aileniz düşünüp size hayvan sevgisini aşılamaya çalışmış çok güzel bir duygudur

sonkedici

Hayvansever
Karabaş adında bi köpeğim vardı, bahçede şeftali ağacına bağlıydı. zinciri döne döne ağacı kurutmuştu :d
Bi süre sonra da kudurdu, elimizden kaçtı bikaç vatandaşı yaralayıp başıboş dolanırken köylüler tarafından infaz edilmişti, 20 sene önce ben 9 yaşındaydım..

destanhbf

Hayvansever
Bugün aklıma böyle bir konu açmak geldi. ilk beslemiş olduğunuz ilk hayvanınızı hatırlıyor musunuz? unutmak benim için mümkün olmadı halen aklımdadır. benim ilk beslediğim hayvanım golden cinsi köpeğimdi ismi de zeus idi eski bilgisayarımda kaldı fotoğrafları :( bulabilirsem sizlerle paylaşcam
İlk beslediğim hayvan bir muhabbet kuşuydu. ilk okula gidiyordum o zamanlar. mavi renkli çok güzel bir kuşum vardı. adını maviş koymuştuk. ona çok alışmıştım bir gün öldüğünü görene kadar her şey çok güzeldi. o gün dünyam başıma yıkılıdı. o evin neşesi o cıvıl cıvıl bizi neşelendiren kuşum sessice kafesinin bir köşesinde ölmüştü. okuldan henüz gelmiştim ve o gün ilk defa canım çok acıdı. hayat çok acımasız. umarım bütün hayvan dostlarım uzun çok uzun ömürlü olur.

Ayşe28

Hayvansever
Mercan isimli tekir bir kedi idi. Çok küçükken çamurlu soğuk bir yerde buldum onu. Eve aldım biraz büyütüp sahiplendiririm diye. Sonra çok hastalandı o kadar ağladım ölmesinden o kadar korktum ki. 1 hafta klinikle ev arasında yaşadık. Sonunda kedim iyileşti. Çok alıştık birbirimize ve sahiplendim onu. Ne yazık ki o dönemde çok tecrubesizdim kedi konusunda. Kedimi kisirlastirmamistim. Kızan döneminde beni terketti ve bulduğumda tekrar geri gelmedi. Çok üzüldüm. Şu an daha tecrübeliyim. 4 kedim var ve 1 yaşlarına geldiğinde hepsini kisirlastiracagim.