İkinci kediyi sahiplenme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Pamuk kızımı sahipleneli 4-5 ay oldu galiba türlü türlü sorunlarla uğraştık falan ama şuan çoook sağlıklı huzurlu ve keyifli. AMA bir şey var ki ben sanırım ona yetemiyorum demek istediğim oyun oynamaya çalışıyorum ama özellikle şuan vize dönemlerinde pek ilgilenemiyorum. İlgilenmemekten kastım maması kumu falan değil oturup oynamak. Sıkılıyor sanki son zamanlarda. Kafamda ikinci bir kedi sahiplenme fikri dönüyor. Siz ne önerirsiniz ? Sahiplenmeli miyim ? Sahipleneceğim kedi yavru olur büyük ihtimal çünkü ailem yavru kedilere bayılıyorlar ilk kedim tamamen şans eseri sahiplenmiştim o yüzden yavru alamamıştık. Ek olarak kedim şuan yetişkin yavru olacağından otoritesi sarsılmamış olur.
Güncelleme: İnternette araştırdığıma göre karşı cins kedi almak daha iyiymiş.

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, aynen karsi cins almak daha iyi oluyor. Yavru alabilirsin, en azından enerji artar. Ama şöyle de bir durum var, bazı kediler 2.yi kesinlikle kabul etmiyor, bizimki gibi.
Umarım seninki kabul eder.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin kediniz dişi miydi? Dişi ise kesinlikle dişi kedi alın.
Erkek ise de dişi kedi alın.

Bence eve alınan 2. kedi her türlü dişi olmalı.

İki kedi oldugunda size olan ilgisinin azalacağını unutmayın ve bu nedenle üzülecekseniz baştan vazgeçin.

Kabul etmeme durumu cok istisnai durumlar hariç çözülüyor. Ben ikinciyi aldıgımda sinir krizleri geçirdik ancak 2 3 hafta sonra herşey çözüldü. İnternette yazan alıştırma yöntemleri vs. hiç bir işe yaramıyor. Hatta bazıları daha da kavga cıkmasına sebep oluyor. Farklı yöntemler ile alıştırdım :D

İki kedi oldugunda korkmanız gereken tek şey bakımların artması. 2 kedinin kum kabını temizlemek inanın normal 1 kedinin 2 katı yorucu değil 5 katı yorucu. Cünkü bazen 2si sadece 1 kum kabını kullanıp ötekine girmiyorlar, 1 günde bütün ev kaka kokabiliyor.

Hele bir de benimki gibi birbirlerine bağımlı iseler dış parazit yaptıgında 1 günlüğüne odalarını ayırmak, tüm gün ağlama ve gözyaşına neden oluyor, ev bildiğiniz dram filmine dönüyor.

Ancak ikinci kedi 2 kedi içinde gerçekten cok iyi bir durum, cünkü cok iyi arkadaş oluyorlar hatta kardeş olup birbirlerine sahip cıkıyorlar.

Ama x2 kaka ve x2 masraf

Bunu unutmayın :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin kediniz dişi miydi? Dişi ise kesinlikle dişi kedi alın.
Erkek ise de dişi kedi alın.

Bence eve alınan 2. kedi her türlü dişi olmalı.

İki kedi oldugunda size olan ilgisinin azalacağını unutmayın ve bu nedenle üzülecekseniz baştan vazgeçin.

Kabul etmeme durumu cok istisnai durumlar hariç çözülüyor. Ben ikinciyi aldıgımda sinir krizleri geçirdik ancak 2 3 hafta sonra herşey çözüldü. İnternette yazan alıştırma yöntemleri vs. hiç bir işe yaramıyor. Hatta bazıları daha da kavga cıkmasına sebep oluyor. Farklı yöntemler ile alıştırdım :D

İki kedi oldugunda korkmanız gereken tek şey bakımların artması. 2 kedinin kum kabını temizlemek inanın normal 1 kedinin 2 katı yorucu değil 5 katı yorucu. Cünkü bazen 2si sadece 1 kum kabını kullanıp ötekine girmiyorlar, 1 günde bütün ev kaka kokabiliyor.

Hele bir de benimki gibi birbirlerine bağımlı iseler dış parazit yaptıgında 1 günlüğüne odalarını ayırmak, tüm gün ağlama ve gözyaşına neden oluyor, ev bildiğiniz dram filmine dönüyor.

Ancak ikinci kedi 2 kedi içinde gerçekten cok iyi bir durum, cünkü cok iyi arkadaş oluyorlar hatta kardeş olup birbirlerine sahip cıkıyorlar.

Ama x2 kaka ve x2 masraf

Bunu unutmayın :D
Şuan bunu araştırıyorum bende iki kum kabı almalı mıyım almamalı mıyım ? Açıkçası şuan mevcut kedim var bir kedinin masrafını biliyorum ikinci kedi içinde hazır bir miktar param var maddi açıdan sıkıntı yok. Zaten Pamuk şuan aşırı ilgi delisi bir kedi değil ben gidip seviyorum tek derdim Pamuk'un yalnız kalmaması ve canının sıkılmaması. Kedim dişi ve kısır.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
İki kum kabı şart.
Normal şartlarda kedi sayısı +1 kum kabı önerilir.

2 kedi için 1 kum kabı demek 6-7 saatte bir temizlemeniz gerektiği anlamına gelir. 1 gün dayanmaz. Büyük ihtimal zaten birisi girdikten sonra diğeri girip ıslak kakaya basıp evin her tarafına bulastırdıgında ikinciyi koymanız gerektiğini anlarsınız :D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
İki kum kabı şart.
Normal şartlarda kedi sayısı +1 kum kabı önerilir.

2 kedi için 1 kum kabı demek 6-7 saatte bir temizlemeniz gerektiği anlamına gelir. 1 gün dayanmaz. Büyük ihtimal zaten birisi girdikten sonra diğeri girip ıslak kakaya basıp evin her tarafına bulastırdıgında ikinciyi koymanız gerektiğini anlarsınız :D
Tamam sorun değil :D Ben güzelce bir maddi anlamda analiz yapayim sonra gol yemeyelim. Sonuçta herhangi bir hastalık vs. çıktığında masrafını karşılamamız gerek.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Tamam sorun değil :D Ben güzelce bir maddi anlamda analiz yapayim sonra gol yemeyelim. Sonuçta herhangi bir hastalık vs. çıktığında masrafını karşılamamız gerek.

mesela benim ilk kedim hiçbir masraf yaratmazken ikinci kedim ekonomik olarak çökertti beni :D ekonomi amaclı biraz kötü oluyor ama emin ol kedin için cok iyi bir arkadaş olacaktır.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
mesela benim ilk kedim hiçbir masraf yaratmazken ikinci kedim ekonomik olarak çökertti beni :D ekonomi amaclı biraz kötü oluyor ama emin ol kedin için cok iyi bir arkadaş olacaktır.
Evet senin kedin gibi olma ihtimali de var bakalım eğer ikinci kediyi de alırsam mamadan kısıcam zaten.