İkinci kedimi sahipleneceğim

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

İbrahim 2112

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar 5.5-6 aylık scotishfold dişi kedim var. Yaklaşık 1 yaşında british erkek kedi sahiplenmek istiyorum. Sizce sorun yaşar mıyım? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırdıgınız sürece herhangi bir problem yaşamazsınız.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bazem kediler hiç anlaşamayabiliyorlar. İlk günler yan yana getirmeyin derim, özellikle dişi kediniz yeni kediyi çok yadırgayabilir ve sorun çıkartabilir. Zamanla birbirlerine olan davranışlarına göre haraket edin. Eğer sürekli birbirlerine hırlarlarsa, tedirgin olurlarsa sorun olabilir.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Arkadaslar şimdi yaklaşık 5.5-6 aylık scotishfold dişi kedim var. Birde şimdi yaklaşık 1-1.5 yaşında british erkek kedi sahiplennek istiyorum sizce sorun yasarmiyim. Tecrübelerinizi paylaşırsaniz sevinirim teşekkürler.
Kolay kolay bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak yukarıda da söylenen gibi ilk günler dikkatli olun.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yok kısırlaştırma yapmicam ikisinede ne gibi sorun yaratır acaba

Gereksiz üreme. Bu kadar kedi varken yeni kedi dogurtmanın mantıgı yok.
Eğer üretim yapıp satacaksanız o sizin vicdanınıza kalmış.

Her dogum kedinin ömrünü kısaltır. Her kızgınlıkta çiftleştirme kedinin senede 2+ kere dogurmasına sebep olur zaten fazla yaşamaz.

Kısırlaştırmama kedilere hiçbir fayda sayglamaz, rahim kanseri, idrar yolu problemleri ve hormonel sıkıntılar yaratır.

Zaten dogal ortamı bahceler ormanlar olan bir canlıyı eve alıp kımyasal şeylerle beslıyorsak "doğasına karışma" kısmını düşünmemek saglıgı için kısırlaştırmak gerekır.

moltakor12

Hayvansever
Kedi Dostu
sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.bende evime yeni bir Scottish erkek kedi aldım.diğeriyle çok iyi anlaşıyorlar.sadece başta biraz tıslama olmuştu ama oda geçti .

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba başlarda kıhlayıp tıslayabilirler. Bunu kolay atlatmanın bir yolu yeni gelen kediyi ayrı bir odada tutmanız. Yeni gelen kedinin beslenme kapları ve tuvalet kabı o oda içerisinde olmalı. Daha sonra mama kaplarını birbirlerininkiyle değiştirin. Yataklarını değiştirin, daha sonra odalarını değiştirin. Birini sevdikten sonra diğerini sevin ki kokularını tanısınlar. Mamaları aynı kapı arkasında verin. Kaplara yanaştıklarında birbirlerine de yanaşacaklar sonra yavaş yavaş kapıyı aralık bırakın ki merak etsinler birbirlerini. 1 hafta en fazla 1 ayda birbirlerine alışacaklardır.