İki Günde Bir Kaka Normal mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
9 aylık british long hair cinsi kedinin 2 günde 1 kaka yapması normal mi? İnternette bazı sitelerde 2 günde 1i normal diye açıklanmış, bazı sitelerde normal değil denmiş, acaba normal mi yoksa çok mu az?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Benımkıler gunde 2 kere yapıyor, 2 günde bir bana fazla geldi.

Az yeme, kabız olma gibi bir durum soz konusu olabılır mı?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Probiyotik takviyesi yapın derim. 2 gün biraz fazla geldi. Bizimki de günde 1 kere yapıyor.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, karnının alt kısmina bakın. Sertlik varsa doludur ama pek anlaşılmıyor. Veterinerler daha iyi anlıyor onu.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, karnının alt kısmina bakın. Sertlik varsa doludur ama pek anlaşılmıyor. Veterinerler daha iyi anlıyor onu.
bu sabah sertti, yaptı kakasını şuan yumuşak ama 2 günde 1 yapıyor genelde.

kesinlikle su kabından su içmiyor, sadece porselen kahve fincanlarından su içiyor, o yüzden fincan takımını komple onun su kabı yaptık, iki benim odamda, iki salonda, iki tanede mutfakta var. bazen yarılıyor onları günde 3-4 kere hep fulluyorum ama asla cok fazla su içmiyor.

hareketli suyu çok seviyor inanılmaz fazla seviyor, oturup izliyor ama su şelalesi almak istemiyorum plastikleri bile 200 300 lira, kaliteli porselenler bin tlden başlıyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, bizimki baya su içiyor. O da su bardağından içiyor 😂 5 tane de bizde var. Birini içiyor, arkasından gidiyor ötekinden de içiyor. Maasallah diyeyim. Yaş mama veriyor musunuz?

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, bizimki baya su içiyor. O da su bardağından içiyor 😂 5 tane de bizde var. Birini içiyor, arkasından gidiyor ötekinden de içiyor. Maasallah diyeyim. Yaş mama veriyor musunuz?

yaş mama değiştirmiştim bu sebepten kustu bende 3 hafta vermedim. dün yeniden yaş mamaya başladım sizin önerdiğiniz s ile başlayan yaş mamayı deniyorum, baya sevdi. ama yaş mama yediği gün bile kakasını yapmadı. probiotik ve yaş mama veriyorum. siz hangi probiotiği kullanıyorsunuz? bizim ki o kadar su hayatta içmez, ben sırf su içsin diye su ile oyun yapıyorum ona, öyle bile bir dil atıyor gidiyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, proplanin probiyotigini kullanıyorum ben. Schesir yaş mama iyidir. Miamor un kedi çorbası var. Ondan verin bir de bakalım.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, proplanin probiyotigini kullanıyorum ben. Schesir yaş mama iyidir. Miamor un kedi çorbası var. Ondan verin bir de bakalım.
proplanın probiyotiği nasıl hap mı sıvı mı , kutusu 250 tl, bir kutu ne kadar gidiyor, bilgi verirsen çok sevinirim. ben diafarm probiotik kullanıyorum

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
birde bu çorbayı sipariş verdim onu verdiğimde yanında mama vermeyeceğim değil mi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ne renk dışkılıyor? Yalnız kuru mama tüketiyorsa az su içtiğinden dolayı kabızlık yapıyor olabilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, toz şeklinde. Tanesi 8,9 liraydı. Kutuda 30 adet var, 1 tanesi 1 Gr. Ben 3e bölüp, laktozsuz süt veya yoğurt ile veriyorum. Ben alalı 1 sene olacak, hala 10 kutusu duruyor.
Çorba ile de probiyotik ile de mama verme.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Ne renk dışkılıyor? Yalnız kuru mama tüketiyorsa az su içtiğinden dolayı kabızlık yapıyor olabilir.
benimde düşüncem tam olarak o. az su içiyor gerçekten az yani

@djtuncay, toz şeklinde. Tanesi 8,9 liraydı. Kutuda 30 adet var, 1 tanesi 1 Gr. Ben 3e bölüp, laktozsuz süt veya yoğurt ile veriyorum. Ben alalı 1 sene olacak, hala 10 kutusu duruyor.
Çorba ile de probiyotik ile de mama verme.
benim kullandığım işe yaramazsa onu almayı düşünüyorum, işe yarıyor mu?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, valla.ben memnunum. Çok da seviyor bizim kız. 1gr da olsa 3e bölüp 2 günde bir versen yeter.