İki Farklı Türün Bir Arada Bulunması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cihadduman

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar forum sakinleri sormak istediğim sorular var. Evimde beslediğim ve türünün tam olarak ne olduğunu bilmediğim siyah kürklü bir kedim var internetten baktığımda türünün bombay olduğu varsayımına vardım. Diğer kedim ise bu erkek olan safkan bir british shorthair. İlk sorum bu iki kedi birbirilerine 2 gündür uzak davranıyor. Siyah kedim bize küstü artık yanımıza bile gelmiyor. Bir diğer sorum daha önce iksinin çiftleşmesine tanık olan yada 2 farklı türün çiftleşmesinde herhangi bir sağlık sorunu olduğunu bilen varsa lütfen yazsın kısırlaştırayım.
IMG_20200707_171547.jpg
IMG_20200707_171216.jpg

Bu arada bu fotoğraflarda birbirlerini kesiyorlar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Beslediğiniz iki cinsin çiftleşmesinde herhangi bir sakınca yok ancak ileride önemli hastalıklara yakalanma ihtimallerine karşı kısırlaştırma yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Kısırlaştırmanın önemi hakkında yazmış olduğum yazının linkini buraya bırakacağım.
Kedilerinizden biriyle diğerinden daha fazla ilgileniyorsanız size küsmüş olabilir. Bir süre ilgiyi üzerine çekmesine izin verip oyunlar oynayın derim.
Yakın zamanda kavga etmişlerse bu yüzden beraber dolaşmıyor olabilirler.

cihadduman

Hayvansever
Kedi Dostu
Beslediğiniz iki cinsin çiftleşmesinde herhangi bir sakınca yok ancak ileride önemli hastalıklara yakalanma ihtimallerine karşı kısırlaştırma yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Kısırlaştırmanın önemi hakkında yazmış olduğum yazının linkini buraya bırakacağım.
Kedilerinizden biriyle diğerinden daha fazla ilgileniyorsanız size küsmüş olabilir. Bir süre ilgiyi üzerine çekmesine izin verip oyunlar oynayın derim.
Yakın zamanda kavga etmişlerse bu yüzden beraber dolaşmıyor olabilirler.
Çok teşekkür ederim yazdığınız yazıyı okudum. Kısırlaştırma konusunda biraz sıkıntıdayım çevremde güvenebileceğim bir veteriner yok buradaki veterinerler büyükbaş hayvanlarla ilgileniyor. En kısa zamanda merkeze gidip kısırlaştıracağım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Başka bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. :)