İki Erkek Muhabbet Kuşu Aynı Kafeste

Kuş cinsi

• Olur

Oy: 1 50.0%
  • Olmaz

Oy: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar merhaba,

Şu an 1 aylık bir tane muhabbet kuşum var. Yanına bir tane dişi alayım(bi yakınım verecek) diyorum ama şuanlık yavrular için ek olarak kafes alacak durumda değilim.

Dişi yerine erkek alsam 2 erkek bir sorun olur mu?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, konu başlığınızı düzenledim ve daha anlaşılır hâle getirdim diye düşünüyorum :)

2 erkek muhabbet kuşu aynı kafes içerisinde sorun olur. Şu an sizin muhabbet kuşunuz bir aylık ve gelen muhabbet kuşu büyük ise çok fazla kavga ederler ve bayağı şiddetli sonuçlar doğurabilir. Her ikisi yavru olduğunda ilk başlarda sorun çıkartmasa dahi ileride problem olabilir.

Maalesef bu durumda sorun yaşayabilirsiniz. Yerinizde olsam muhabbet kuşunun yanına dişiyi folluktan yeni düşmüş ama cinsiyeti tam olarak belli olacak kuşu koyardım. Bu şekilde hem size alışır, hem de yanındaki erkek kuşa :)

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Anladım sağolun.

Bir şey daha sormak istiyorum.

Muhabbet kuşları tahminen 3-4 tane yumurta yapıyor. Bu kafesin büyüklüğünde bir kafesim var. Sizce bu kafes toplam ebeveynlerle birlikte 3 yavru kuş için yeterli olur mu?

muhabbet-kusu-kafesi.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kafes boyutu için bence ideal boyutta bir kafes ama biraz daha büyük olursa özgürlükleri ve sağlıklı gelişimleri için daha ideal olur düşüncesindeyim. Kayseri'de olsaydınız eğer ben size çok dayanıklı ve sağlam bir muhabbet kuşu kafesi hediye edebilirdim. Ben de uzun zamandır olmasına rağmen hâlen dayanıklı ve oldukça sağlam bir kafes.

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Kafes boyutu için bence ideal boyutta bir kafes ama biraz daha büyük olursa özgürlükleri ve sağlıklı gelişimleri için daha ideal olur düşüncesindeyim. Kayseri'de olsaydınız eğer ben size çok dayanıklı ve sağlam bir muhabbet kuşu kafesi hediye edebilirdim. Ben de uzun zamandır olmasına rağmen hâlen dayanıklı ve oldukça sağlam bir kafes.
Teşekkürler düşünceniz yeter. Bi yakınımla görüşeyimde ona göre bi şekilde ayarlayacağım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirbolat, rica ederim. Acele etmemenizi şiddetle öneririm. Olabildiğince doğru karar verebilmek adına sakin ve mantıklı düşünmek en doğrusudur. Kafes alacaksanız eğer önce burada bir görselini paylaşın ona göre yorum yapalım, dişi muhabbet kuşu sahiplenecekseniz eğer erkek kuşunuzun yanına ırk uyumu önemlidir. Örneğin: bir yerli - çekoslavak veya ingiliz erkek muhabbet kuşun yanına dişi show jumbo atılmaz.

Eğer muhabbet kuşunuz yerli ise yanına yerli bir dişi kuş getirmelisiniz. Çekoslavak ise de yerli dişi olabilir ama her ikiside uyumlu olmalıdır. Aksi hâlde kavgalar yaşanabilir kafes içerisinde.

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
Tevfik bayağı yardımcı olmuş ben sadece kafes konusunda önerdiğiniz kafesi almamanızı öneriyorum. Telleri dikey değilde yatay olarak tercih ederseniz kuşlar rahatlıkla kafes içerisinde tırmanabilir ve hareket edebilir. Dikey teller ile çevrilmiş kafeslerde kuşun hareket alanı bayağı daralıyor ve bunalıma girebiliyor.